Partnerzy portalu

Ponad 7 mln na darłowskie nabrzeże

  • PAP
  • 24 kwietnia 2012 - 18:17
7,3 mln zł ma kosztować budowa nowego odcinka nabrzeża Słupskiego w porcie Darłowo (Zachodniopomorskie). Burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz poinformował we wtorek o rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie inwestycji.

O zlecenia prac ubiegało się 11 firm. Najdroższa oferta opiewała na 15,3 mln zł, najtańsza na 7,3 mln zł. W kosztorysie inwestorskim wartość projektu oszacowano na 12,3 mln zł.

Czytaj też: Nabrzeża w Darłowie za ponad 30 mln

Inwestycja będzie w całości finansowana z unijnych funduszy w ramach Programu Operacyjnego Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007 - 2013 z poddziałania Inwestycje w portach rybackich, miejscach wyładunku i przystaniach. Jej efektem mają być nowe miejsca postojowe dla kutrów rybackich.

Prace budowlane będą polegały na przedłużeniu istniejącego nabrzeża o 118,5 m w kierunku płynącej w południowej części portu rzeki Grabowej, wykonaniu sieci elektrycznej, punktu odbioru i magazynowania ścieków, ustawieniu kontenerowej stacji paliw oraz położeniu drogi dojazdowej. Inwestycja ma być zrealizowana do 31 października 2013 r.

Przedłużenie nabrzeża Słupskiego to jeden z serii projektów mających na celu rozwój darłowskiego portu. Trwa już budowa nowej drogi do portu (8,9 mln zł) i socjalno-sanitarnego budynku dla rybaków (1,7 mln z). Niebawem powinna rozpocząć się warta 30,1 mln zł przebudowa nabrzeży Parkowego i Skarpowego.

W maju planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę 2-hektarowego, nowego basenu rybackiego (szacunkowa wartość tej inwestycji to 22 mln zł). Trwa przetarg na budowę przystani żeglarskiej na pływających pomostach dla ok. 70 jachtów. Wartość tego projektu szacowana jest na 2,5 mln zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!