Partnerzy portalu

Poszukiwany nowy właściciel Twierdzy Modlin

Twierdza Modlin piąty raz idzie pod młotek. Może wreszcie \ktoś się nią zainteresuje – mówią wojskowi.

W Agencji Mienia Wojskowego 31 marca o godz. 11 odbędzie się przetarg na centralną, najważniejszą część Twierdzy Modlin – jedną z największych i najlepiej zachowanych takich fortyfikacji w Polsce. Cena wywoławcza: 70 mln zł – informuje „Życie Warszawy”.

Agencja piąty raz szuka nabywcy obszaru o powierzchni ponad 55 ha, zabudowanego 37 budynkami i innymi obiektami.

Pierwszy raz próbowano pozbyć się twierdzy w 2008 roku za 220 mln zł. Następnie cena spadła do 160 mln zł, a ostatnio (w grudniu ubiegłego roku) osiągnęła próg 70 mln zł. Cena już niższa nie będzie, ale nabywca dostanie 50 proc. ulgi, bo fortyfikacja wpisana jest do rejestru zabytków.

W przetargu na pewno udziału nie weźmie gmina Nowy Dwór Mazowiecki, w której znajdują się fortyfikacje, bo zdaniem burmistrza miasta Jacka Kowalskiego nie ma pieniędzy.

Obszar twierdzy objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego. Znaczna jego część przeznaczona jest pod turystykę i park. To piękny, rekreacyjny teren. Można tu wybudować kilka hoteli – podaje „Życie Warszawy”.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!