Partnerzy portalu

Powstało Policyjne Centrum Dowodzenia

  • PAP
  • Opublikowano: 28 lutego 2012 - 10:59 | Zaktualizowano: 28 lutego 2012 - 11:25
W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie otwarte zostało Policyjne Centrum Dowodzenia, które ma koordynować działania służb związane z zabezpieczeniem Euro 2012.

Jak podkreślił minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, otwarcie centrum jest symbolicznym zakończeniem fazy przygotowań do zabezpieczenia mistrzostw w piłce nożnej.

Czytaj też: Bez pieniędzy samorządów policja jak bez ręki. Mimo Zielonej Góry

- To serce całego systemu. Policja dotrzymała wszystkich terminów, nie było opóźnień, od kilkunastu dni to miejsce już żyje - powiedział Cichocki.

Dodał, że w Legionowie zapadać będą wszystkie decyzje; tu będzie następować wymiana informacji pomiędzy służbami i policjami z innych państw.

Policyjne Centrum Dowodzenia powstało na bazie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (zabierz głos/oceń prezydenta), kosztowało 18 mln 517 tys. zł. Obiekt składa się z Centrum Dowodzenia Operacją, którego głównym zadaniem będzie koordynowanie działań prowadzonych przez policję w związku Euro 2012 oraz Centrum Wymiany Informacji, które zajmie się współpracą i wymianą informacji, w szczególności informacji międzynarodowej.

W Centrum pracować będą policjanci z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Komendy Głównej Policji i komend wojewódzkich. Do współpracy zaproszeni będą również przedstawiciele służb, podmiotów i instytucji zaangażowanych w zabezpieczenie EURO 2012 - m.in. Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Ochrony Kolei, a także Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!