Partnerzy portalu

Pozimowe remonty dróg w Swarzędzu

Urząd Miasta i Gminy Swarzędz walczy z ulicznymi szkodami, jakie powstały wskutek tegorocznej zimy.
W zasadzie zima w tym roku nie była aż tak sroga jak w latach ubiegłych. Mimo wszystko opady i mróz zrobiły swoje. Przyszedł więc czas na łatanie dziur w jezdniach na terenie Swarzędza.

Każdy kierowca zgodzi się z nami – ulice w Swarzędzu wymagają pozimowych napraw. Prace w naszej gminie trwają już od stycznia, jednak ze względu na niskie temperatury i opady, były chwilowo wstrzymane.

„Dziur jest dużo” – mówi Joanna Kowalak z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. „Opady i silne mrozy w końcu ustąpiły, można teraz sukcesywnie dokonywać tak zwanego łatania dziur. Warunkiem prowadzenia napraw jest trwająca przez pewien czas dodatnia temperatura, ponieważ zazwyczaj zmarzlina znajduje się głęboko pod powierzchnią i trzeba odczekać, aby puściła”.

Na najwyższym miejscu w harmonogramie prac znalazły się ulice o największej przepustowości, jeśli chodzi o ruch drogowy w Swarzędzu. Ubytki w jezdniach to nie tylko problem natury estetycznej. Dziury potrafią stanowić poważne zagrożenie. Mogą być przyczyną uszkodzenia zawieszenia auta, zepsutej felgi, czy przebitej opony, a nawet wypadku drogowego. Podczas zimy i pierwszych roztopów, kiedy następują duże wahania temperatury, woda dostaje się do asfaltowych szczelin. Ponownie zamarzając zwiększa objętość, wskutek czego rozepchnięty asfalt pęka i tworzą się wyrwy.

„Zależy nam na tym, by w pierwszej kolejności załatać dziury stanowiące problem dla dużej liczby kierowców, czyli w tych jezdniach, po których jeździ najwięcej aut. Obecnie cząstkowe remonty nawierzchni bitumicznych zakończono już na takich ulicach w Swarzędzu, jak Średzka, Transportowa, Kościuszki, Kościuszkowców, czy Podgórna i Asfaltowa w Janikowie” – informuje Joanna Kowalak.

Podczas przejażdżki ulicami Swarzędza widać niestety, że jeszcze wiele dróg czeka na naprawy, które, jak zapewnia urząd miasta, będą systematycznie prowadzone. Będziemy to sprawdzać. Pamiętajmy, że jako mieszkańcy i użytkownicy ulic możemy sami zgłosić napotkaną w drodze dziurę i zasugerować jej załatanie.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!