Partner portalu

Poznamy najlepszych. Wyniki konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020

27 maja odbędzie się samorządowa kontynuacja EEC Online - trzydniowego, zakończonego 20 maja, cyklu debat dostępnych w internecie. Obok rozmów i dyskusji z samorządowcami oraz przedstawicielami rządu, zaplanowaliśmy też uroczystość ogłoszenia wyników prestiżowego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020, organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl.
  • Główna część EEC Online odbyła się 18-20 maja, ale sesje i debaty zaplanowano także w późniejszych terminach. Środa 27 maja poświęcona zostanie tematom samorządowym. W tematyczny profil tego dnia wpisuje się konkurs Top Inwestycje Komunalne 2020.
  • Wyniki prestiżowego konkursu ogłosimy o godz. 11.00. Wybrana w zakończonym niedawno głosowaniu najlepsza spośród 25 nominowanych inwestycji samorządowych, otrzyma specjalną nagrodę czytelników PortalSamorzadowy.pl. Poznamy też wszystkich 10 laureatów.
  • Dziewiąta edycja Top Inwestycje Komunalne objęła przedsięwzięcia oddane do użytku w 2019 r. lub zrealizowane w co najmniej 50 procentach na dzień 31 grudnia 2019 r.

Celem konkursu jest wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Zgłaszać można każdą inwestycję komunalną niezależnie od profilu inwestora czy sposobu jej sfinansowania. Cykliczny projekt ma na celu wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz  tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Jak zawsze laureatów z jednej strony wybiera Rada Konsultacyjna złożona z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menedżerów, ekspertów i urzędników pod przewodnictwem Andrzeja Dery, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy (wskazuje ona do 10 zwycięskich inwestycji z całej Polski), z drugiej natomiast Czytelnicy naszego portalu w drodze internetowego głosowania.

Mają oni do wyboru 25 inwestycji, które zostały nominowane do udziału w II rundzie konkursu. Każdy może oddać głos za lub przeciw każdej z realizacji. Najlepsza inwestycja otrzymuje specjalną nagrodę Czytelników PortalSamorzadowy.pl.

W tegorocznej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne na kandydatury z opisem inwestycji i uzasadnieniem czekaliśmy do 28 lutego 2020 r. Dotyczyła ona inwestycji oddanych do użytku w 2019 r. lub zrealizowanych w co najmniej 50 proc. na dzień 31 grudnia 2019 r. Głosowanie zakończyło się 13 maja o godz. 9.00.

W środę 27 maja 2020 r. o godz. 11.00, w trakcie samorządowego dnia kontynuującego projekst EEC Onine, poznamy zwycięzcę konkursu oraz czołową dziesiątkę spośród wskazanych inwestycji z całej Polski.

Więcej szczegółów dotyczących programu zaplanowanego na 27 maja na stronie internetowej EEC

---------------------------------------------------------

EEC Online to internetowa odpowiedź organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największego wydarzenia gospodarczego Europy Centralnej na sytuację, w jakiej cała gospodarka, a przemysł spotkań wraz z nią, znalazła się wskutek epidemii koronawirusa. Dwunasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) odbędzie się 2-4 września. Do tego czasu będziemy się spotykać w internecie.

Obecna edycja EEC Online to zestaw sesji tematycznych obejmujących swym zakresem obszary o kluczowym obecnie znaczeniu dla rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości, rynku, wymiany handlowej, relacji państwo-biznes. Nie zabraknie także debat wspólnych z European Tech and Start-up Days poświęconych rynkowi start-upów, cyfryzacji oraz e-commerce.

Wśród panelistów EEC Online znalazły się znane postacie gospodarki i polityki – m.‌in. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, mocna reprezentacja polskiego rządu, ekonomiści i eksperci, a przede wszystkim przedsiębiorcy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!