Partner portalu

Radom: zmienią plac w teren rekreacyjny

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na budowę nowego układu komunikacyjnego w rejonie ulic Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. To będzie pierwszy etap rewitalizacji tego terenu.

- Ogłoszony dziś przetarg dotyczy wymiany wszystkich chodników, budowy nowych dróg, skrzyżowań i wyniesionych przejść dla pieszych. Powstaną także postulowane przez mieszkańców 102 miejsca parkingowe oraz siedem miejsc dla osób niepełnosprawnych. To wszystko efekt konsultacji społecznych przeprowadzonych na osiedlu XV-lecia - mówi wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Otwarcie ofert w przetargu na budowę układu drogowego nastąpi 17 października. Ten etap prac potrwa do 2021 roku. Wtedy rozpoczną się prace w centralnej części placu, który ma się stać terenem rekreacyjnym. Znajdzie się tam m.in. plac zabaw, ławki i inne elementy tzw. małej architektury. Planowane są także nasadzenia drzew i krzewów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!