Partnerzy portalu

Roboty drogowe utrudnią ruch w Rzeszowie

  • PAP
  • 20 kwietnia 2012 - 12:35
Od piątkowego wieczoru kierowcy jadący al. Piłsudskiego przez centrum Rzeszowa mogą spodziewać się sporych utrudnień.
Z powodu budowy kładki dla pieszych nad jezdnią droga zostanie zwężona do jednego pasu ruchu w każdym kierunku.

Al. Piłsudskiego jest główną ulicą Rzeszowa (zabierz głos/oceń prezydenta), jest też częścią drogi krajowej nr 4, biegnącej od granicy z Niemcami do przejścia z Ukrainą w Korczowej.

Jak poinformował Remigiusz Grodzicki z firmy Skanska, która buduje kładkę, zmiana organizacji ruchu spowodowana jest rozpoczęciem prac związanych z wykonaniem żelbetowych pali wierconych pod podpory, na których oparta zostanie konstrukcja kładki.

„Kładka posadowiona będzie na palach o długości 15 m i średnicy 60 cm. Schody i pochylnie posadowimy na palach o zmiennej długości od 8,5 do 12 m i średnicy 40 cm. Podpory obiektu wykonamy ze stalowych rur o średnicy 24,5 cm, które wypełnimy specjalnym betonem” – dodał.

Dlatego na czas wykonania tych prac zajęte zostaną prawe jezdnie każdej z nitek alei Piłsudskiego na długości ok. 150 metrów.

Grodzicki zaznaczył, że w piątek wieczorem ustawione zostaną znaki drogowe, które zawężą ruch do jednej jezdni w każdym kierunku. „Zakres robót jaki mamy wykonać oraz montaż elementów kładki sprawia, że organizacja ruchu na naszym placu budowy będzie zmieniana jeszcze kilkukrotnie. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco” – dodał.

Grodzicki zaapelował też do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do znaków drogowych, a zwłaszcza do obowiązującego na terenie placu budowy ograniczenia prędkości do 40 km/h.

Kładka, która powstanie na skrzyżowaniem al. Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką, będzie miała kształt koła – dzięki takiemu rozwiązaniu piesi będą mogli wejść na nią z czterech stron. Kiedy powstanie, władze Rzeszowa planują zlikwidować sygnalizację świetlną przy budynku Urzędu Wojewódzkiego, co znacznie usprawni poruszanie się w tym rejonie. Kładka będzie zawieszona 5,5 m nad poziomem terenu. Koszt jej powstania to ponad 12 mln zł. Kładka gotowa ma być jesienią br.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!