Partnerzy portalu

Rusza przebudowa stadionu miejskiego w Starachowicach

Rusza przebudowa stadionu miejskiego w Starachowicach. Do końca września przyszłego roku powstanie nowoczesny obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny. Koszt inwestycji wyniesie blisko 29 mln, z czego 20 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Umowę na przebudowę stadionu miejskiego podpisali w czwartek prezydent Starachowic Marek Materek i Robert Stańczyk, przedstawiciel firmy GRETASPORT, głównego wykonawcy inwestycji.

"Ten stadion tętnił życiem. Był chlubą i wizytówką naszego miasta. Przez ostatnie kilkanaście lat obserwowaliśmy jednak stopniową degradację obiektu. Przygotowywaliśmy się do kompleksowej przebudowy tego obiektu i wreszcie się doczekaliśmy" - powiedział prezydent Starachowic.

Stadion zyska m.in. nowe trybuny na ponad 2 tys. miejsc (część z nich będzie zadaszona), miejsca dla sędziów, komentatorów, VIP i sanitariaty. Zostanie wykonana też nowa nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej. Wewnątrz zakoli będą znajdowały się urządzenia lekkoatletyczne, jak rów z wodą oraz skocznie i rzutnie. Na zewnątrz areny sportowej planowana jest budowa rozgrzewkowej rzutni do pchnięcia kulą oraz rozgrzewkowej bieżni.

W murawie wykonana zostanie instalacja teletechniczna na potrzeby prowadzenia zawodów lekkoatletycznych oraz instalacja nawadniania murawy. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

"Infrastruktura sportowa w mieście cały czas ulega znaczącej poprawie, aby służyła młodzieży i utalentowanym zawodnikom. Wybudowaliśmy już pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, tworzymy nowe profesjonalne zaplecze sportowe, a teraz zabieramy się za budowę nowego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego" - dodał Materek.

Inwestycja ma zostać zakończona do końca września 2024 roku. Koszt inwestycji wyniesie blisko 29 mln zł. Dofinasowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych to 20 mln. Pozostała część pochodzi ze środków własnych miasta.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!