Partnerzy portalu

Rusza remont A4 w woj. opolskim

W poniedziałek (21 marca) rozpoczną się prace przy remoncie odcinka autostrady A4 między Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim - poinformowała rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA Agata Andruszewska.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Remont opolskiego odcinka autostrady A4 jest kontynuacją rozpoczętego w 2013 roku procesu modernizacji szlaku, będącego wynikiem wieloletniej eksploatacji. W poniedziałek, po przerwie zimowej, wznowione zostaną prace między Górą św. Anny a granicą z województwem śląskim. Początkowo remont miał rozpocząć się na początku marca, jednak ze względu na wybuch wojny na Ukrainie i konieczność zapewnienia drożności autostrady, termin prac został przesunięty.

Jak informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pracę w tym roku podzielono na trzy etapy. Pierwszy obejmie prace na jezdni południowej (w kierunku Katowic) na 2,5-km odcinku w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Góra św. Anny. W drugim etapie przeprowadzone będą prace na 7- km odcinku od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy woj. opolskiego i śląskiego wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Ostatnim zadaniem będzie remont jezdni północnej (w kierunku Wrocławia) na długości 7 km.

Dodała, że od 21 do 22 marca wykonawca zaplanował ustawianie barier ochronnych w okolicach MOP-u Góra św. Anny (na jezdni północnej w kierunku Wrocławia od km 264 do km 266). Jak podała, w związku z tymi pracami na przedmiotowym odcinku nastąpi zwężenie do jednego pasa ruchu, a pojazdy będą się poruszały pasem prawym.

Czytaj też: Polski rynek partnerstwa publiczno-prywatnego w 2021 roku. Bywało lepiej

- Od 22 marca planujemy rozpoczęcie prac na jezdni południowej i tym samym ruch zostanie przekierowany na jezdnię północną, gdzie ruch będzie odbywał się dwoma pasami w każdym kierunku. Przeciwne kierunki ruchu będą rozdzielone barierami ochronnymi. W dniach od 23 do 25 marca zaplanowano prace przy ustawianiu barier dla kolejnego etapu. W następny weekend, czyli 26-27 marca, zaplanowano zamknięcie dla ruchu odcinka jezdni południowej (w kierunku Katowic) wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Tym samym ruch z jezdni południowej zostanie przełożony na jezdnię północną, gdzie ruch w kierunku Wrocławia będzie prowadzony dwoma pasami i jednym pasem w kierunku Katowic - powiedziała Andruszewska.

Ze względu na planowane zamknięcie węzła Strzelce Opolskie, proponowany jest zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, a następnie objazd drogami wojewódzkimi i krajową DK 94. Zakończenie remontu zaplanowano na III kwartał 2022 r.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!