Partnerzy portalu

Rusza rozbudowa fragmentu drogi z Bielska-Białej w kierunku Szczyrku

  • PAP/AKC
  • Opublikowano: 20 stycznia 2022 - 11:57
Rozpoczyna się przebudowa niespełna kilometrowego odcinka drogi powiatowej, która biegnie z Bielska-Białej w kierunku Szczyrku. Rzecznik bielskiego starostwa Magdalena Fritz podała w czwartek, że przekazany został plac budowy. Prace potrwają do końca sierpnia.

Przebudowany zostanie odcinek drogi od nowego ronda w Buczkowicach do granicy z Meszną. "Inwestycja zakłada m.in. budowę chodnika na całej długości po prawej stronie drogi jadąc z Bielska-Białej i ścieżki rowerowej. Będzie to kontynuacja trasy, która obecnie kończy się na granicy Mesznej. Drogowcy ponadto przebudują sieć gazową, wymienią nawierzchnię jezdni i zamontują nowe oświetlenie" - powiedziała Fritz.

Roboty potrwają do końca sierpnia. Bielski Zarząd Dróg Powiatowych poinformował, że w najbliższym czasie nie przewiduje się zamknięcia drogi, ale nie obejdzie się bez utrudnień dla kierowców.

Fritz dodała, że rozbudowa będzie kosztowała niespełna 3,8 mln zł. Prace finansują po połowie samorządy: powiatu i gminy Buczkowice.

Czytaj też: Cztery oferty w przetargu na przebudowę skrzyżowania w Nowej Sarzynie

Starosta bielski Andrzej Płonka poinformował, że remontowany fragment drogi należy do powiatu od niedawna.

"To skutek "mechanizmu" prawnego przy okazji budowy drogi ekspresowej S1 do Żywca. Odcinek drogi od granicy Bielska-Białej w stronę Szczyrku do nowego ronda w Buczkowicach, który wcześniej miał status drogi wojewódzkiej, został przekazany powiatowi" - powiedział.

Samorządowiec dodał, że jest plan, by w przyszłości ścieżka rowerowa biegła do Szczyrku, a zaczynała się na granicy z Bielskiem-Białą.

"Za nowym rondem droga znowu jest wojewódzka, ale będziemy próbowali zrealizować ten plan. Robimy to przy wsparciu wójta Buczkowic, z czego bardzo się cieszę. Mamy na względzie głównie kwestie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, których jest sporo na tej trasie" - powiedział Andrzej Płonka.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!