Partnerzy portalu

Ruszają remonty dróg za 12 mln zł

  • PAP
  • 4 września 2013 - 19:20
12 mln zł będą kosztowały tegoroczne remonty dróg krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego. Jak poinformowała GDDKiA, prace prowadzone będą na czterech odcinkach o łącznej długości 15 km.

Rozpoczynające się właśnie prace mają potrwać dwa miesiące i obejmą cztery odcinki dróg krajowych: DK 74 Sulejów-Kielce. od Wyszyny Fałkowskiej do Rudy Malenieckiej (pow. konecki), skrzyżowanie DK 42 Namysłów-Rudnik z DK 74 w Dębie (pow. konecki), DK 78 Zawiercie-Jędrzejów na odcinku od Zdanowic do Prząsławia (pow. jędrzejowski) oraz DK nr 9 (Radom-Barwinek) w obrębie ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak powiedziała w środę rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Małgorzata Pawelec, skala tegorocznych remontów jest podobna do ubiegłorocznych.

Remonty obejmą frezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej. Łącznie wymienione zostaną dwie warstwy nawierzchni. W ubiegłym tygodniu podpisano umowy z wykonawcami prac.

„W czasie frezowania i układania nawierzchni na remontowych odcinkach obowiązywał będzie ruch wahadłowy. Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na nowe tymczasowe oznakowanie" - apeluje w komunikacie GDDKiA.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!