Partnerzy portalu

Ruszyła budowa trasy Via Carpatia między Kraśnikiem a Janowem Lubelskim

Rozpoczęto budowę 18-km odcinka drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem a Janowem Lubelskim (Lubelskie). To fragment międzynarodowej trasy Via Carpatia, który ma być gotowy w kwietniu 2021 r.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Startujemy z ostatnią fazą realizacyjną budowy strategicznej drogi ekspresowej, nie tylko dla województwa lubelskiego, ale i dla podkarpackiego, podlaskiego, generalnie dla całej ściany wschodniej" - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber w Modliborzycach, gdzie symbolicznie rozpoczęto budowę.

Jak mówił, "droga ekspresowa S19 to droga życia, droga do rozwoju, bezpiecznej komunikacji, sprawnej i komfortowej komunikacji, przemieszczania się nie tylko na dalekich odległościach na kierunku północ-południe, ale też komfort i bezpieczeństwo przejazdu na terenie regionu".

18-kilometrowy odcinek ekspresowej nr 19 od końca obwodnicy Kraśnika do początku obwodnicy Janowa Lubelskiego wybuduje konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe za blisko 390 mln zł. Umowa z wykonawcą w trybie projektuj i buduj została podpisana jesienią 2017 r. Budowa ma być zakończona w kwietniu 2021 r.

To pierwszy z 12 odcinków, na który podzielona została trasa Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem, którego budowę rozpoczęto.

 

KOMENTARZE1

  • lmdz 2019-08-21 09:51:11
    Rozumiem, że już chwilę temu odcinki od Rzeszowa w kierunku do Lublina się nie liczą? Ot, kolejna propaganda PiS

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!