Partnerzy portalu

Ruszyła modernizacja drogi wojewódzkiej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Rozpoczęto modernizację drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. To największa inwestycja w regionie realizowana w ramach dofinansowania z Polskiego Ładu. Kontrakt opiewa na blisko 140 mln złotych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Droga wojewódzka nr 754 ma zostać przebudowana na około dwukilometrowym odcinku przebiegającym przez Ostrowiec Świętokrzyski. W projekcie przewidziano budowę nowego mostu przez rzekę Kamienną. Zaplanowano przebudowę siedmiu skrzyżowań oraz powstanie około czterech kilometrów dróg rowerowych i chodników. Budowę zrealizuje firma Mota-Engil.

Modernizacja drogi 754 była wyczekiwana przez mieszkańców

W środę w Ostrowcu Św. rozpoczęto realizację inwestycji. Udział w symbolicznym "wbiciu łopaty" wzięli świętokrzyscy parlamentarzyści PiS oraz samorządowcy z powiatu ostrowieckiego, którzy podkreślili, że modernizacja drogi 754 była wyczekiwana przez mieszkańców przez wiele lat. "To największa inwestycja w ciągu ostatnich 30 lat na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego" - mówiła radna sejmiku woj. Magdalena Zieleń.

Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Jerzy Wrona poinformował, że realizacja inwestycji będzie podzielona na "działki robocze", tak, aby utrudnienia były, jak najmniejsze dla mieszkańców. Oznacza to stopniowe wyłączanie z ruchu i przebudowę fragmentów ulic, które są częścią miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej 754. Na razie nie jest pewne, kiedy rozpocznie się najtrudniejsza część inwestycji, czyli budowa nowego mostu na rzece Kamiennej. W tym zakresie trwają ustalenia z wykonawcą, decyzja o wyłącznie przeprawy z ruchu będzie również zależała od postępu prac budowlanych.

Marszałek woj. świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski zaznaczył, że przebudowa dw 754 będzie jedną z największych inwestycji realizowanych przez samorząd województwa obecnej kadencji. Samorząd przeznaczył na wykonanie zadania prawie 50 mln zł.

Kontrakt na modernizację drogi 754 opiewa na 137 mln zł

Poseł Krzysztof Lipiec podkreślił, że przebudowa dw 754 nie byłaby możliwa, gdyby nie program Polski Ład. "Z całą pewnością ta inwestycja przyczyni się do większego rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego" - zaznaczył.

Kontrakt na modernizację drogi 754 opiewa na prawie 137 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 87 mln zł. Reszta kwoty, tj. blisko 50 mln zł pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego.

Ostrowiec Świętokrzyski to drugie po Kielcach pod względem wielkości miasto regionu (ok. 70 tys. mieszkańców). Jest ośrodkiem przemysłu hutniczego; na jego terenie znajduje się podstrefa Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

KOMENTARZE1

  • ryszar 2023-02-01 18:37:48
    róbcie przy ekspresówkach dla lokalnej inicjatywy OknaGospodarczo Kulturalno Informacyjne bo będzie bieda i wyludnienie jak w Hiszpanii tv ,,Espania vasia,,

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!