Partnerzy portalu

Rzeszów przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I

  • PAP/AT
  • Opublikowano: 13 września 2022 - 17:21
Ponad 5,5 mln zł kosztować będzie rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie. Teren pod realizację inwestycji został przekazany wykonawcy.

Jak poinformował Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa, na skrzyżowaniu powstanie m.in. sygnalizacja świetlna. "Częścią tego zadania będzie także budowa chodników i ścieżek pieszo-rowerowych" - dodał.

Jak podkreślił Gernand, przebudowa skrzyżowania ulic Mieszka I i Lwowskiej rozwiąże problem, który sygnalizowali rzeszowianie. "Wskazywali, że ze względu na brak sygnalizacji świetlnej bardzo ciężko skręcić w lewo z ul. Mieszka I w ul. Lwowską" - zaznaczył.

Przebudowa skrzyżowania zakończy się latem 2023 roku (fot. erzeszow.pl/Grzegorz Bukała)
Przebudowa skrzyżowania zakończy się latem 2023 roku (fot. erzeszow.pl/Grzegorz Bukała)

Oprócz budowy sygnalizacji, częścią tego zadania będzie przebudowa ul. Lwowskiej na odcinku o długości 270 m i budowa chodników, ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowa zatok autobusowych i kolidujących z inwestycją sieci podziemnych. Z kolei przebudowa ul. Mieszka I obejmie odcinek o długości 120 m - podbudowa drogi zostanie wzmocniona, powstaną chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa.

Przebudowa skrzyżowania zakończy się latem przyszłego roku, jej koszt to ponad 5,5 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!