Partnerzy portalu

Są chętni na budowę wiaduktu w ciągu dk 25

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na budowę wiaduktu przez linię KWB Konin w ciągu drogi krajowej nr 25 w miejscowości Honoratka – poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA przekazała, że w prowadzonym postępowaniu przetargowym na budowę wiaduktu przez linię KWB Konin w ciągu drogi krajowej nr 25 w miejscowości Honoratka wpłynęło siedem ofert.

"Cenowo najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum: PBW INŻYNIERIA Jacek Garbacz w spadku - Lider oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego MOSTKOL - Partner na kwotę 9 406 494,45 zł. Najdroższą cenowo ofertę złożyła firma WANT na kwotę 10 635 324,95 zł" - wskazała Cieślak.

Zaznaczyła, że na realizację zadania GDDKiA przeznaczyła 9 502 709,03 zł. Termin realizacji zadania to 24 miesiące dni od dnia podpisania umowy.

"Teraz komisja przetargowa sprawdzi złożone oferty i wyłoni najkorzystniejszą z nich. Jeśli do wyboru najkorzystniejszej oferty nie wpłynie odwołanie to zostanie zawarta umowa. Planujemy, że może to nastąpić w wakacje" - wskazała Cieślak.

Przypomniała, że w ramach inwestycji zaplanowano rozbiórkę istniejącego obiektu i budowę nowego wraz z przebudową dojazdów. Na wiadukcie przewidziano też miejsce dla ścieżki pieszo-rowerowej oraz chodnika. Prace budowlane będą wykonywane tzw. połówkowo z zachowaną możliwością przejazdu - ruch wahadłowy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!