Partnerzy portalu

Są umowy na budowę czterech odcinków S8

  • PAP
  • 5 stycznia 2012 - 19:53
Umowy na budowę czterech ostatnich odcinków drogi ekspresowej S8 w Łódzkiem podpisano w czwartek w Łodzi. Cała trasa liczy 113 km i ma być gotowa w 2014 roku.
Budowę pierwszego odcinka rozpoczęto w sierpniu 2011 roku.

Umowy, które podpisano w czwartek w siedzibie łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczą ostatnich czterech odcinków: 2, 3, 4 oraz 5. W sumie ich łączna długość wynosi ponad 78 km, a wartość kontraktów - prawie 2,8 mld zł.

Zgodnie z podpisanymi kontraktami odcinek 2 (węzeł Walichnowy - węzeł Złoczew) o długości 19 km ma wybudować firma Hermann Kirchner. Wartość inwestycji oszacowano na ponad 709,8 mln zł.

Kolejny, 6-km odcinek (od drogi krajowej nr 12 do węzła Sieradz Południe) wybuduje konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Sieradza. Pomagać mu mają: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego oraz Przedsiębiorstwo Robót Mostowych - Mosty Łódź. Inwestycja ma kosztować prawie 84 mln zł.

Czwarty odcinek drogi ekspresowej S8, który połączy węzeł Złoczew z węzłem Sieradz Południe, realizować będzie konsorcjum Strabag i Heilit+Woerner. Budowa 19,6 km odcinka to koszt 683 mln zł.

Umowę na budowę piątego odcinka trasy podpisało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Pol-Aqua" i spółka Dragados. Odcinek liczy 33,5 km, jego budowę wyceniono na ponad 1,3 mld zł.

Inwestycje mają być zrealizowane w ciągu 27 miesięcy.

Droga ekspresowa S8 w Łódzkiem - od węzła Walichnowy do węzła Łódź-Południe na autostradzie A1 - będzie miała 113 km długości. Realizacja tej inwestycji wyceniana jest na ponad 5 mld zł. Cała S8 ma być gotowa w 2014 r.

 

KOMENTARZE1

  • TEKLA 2012-01-05 23:22:56
    jak najbardziej cieszymy się z chęci urzędników, tylko, że praktyka jrest nieco bardziej skomplikowana.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!