PARTNER PORTALU

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim do modernizacji

  • PAP/AT    22 czerwca 2022 - 13:58

Blisko 6 mln złotych kosztować będzie modernizacja Międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim – poinformowała rzecznik prasowy prezydent Ostrowa Wlkp. Anna Woźnica.
  • Zakres prac jest bardzo szeroki. Dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki czemu schronisko zyska więcej pomieszczeń. Wybudowana zostanie chłodnia, zaplecze socjalno - sanitarne, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie.
  • Dziś w schronisku przebywa 170 psów i 20 kotów. Po zakończeniu inwestycji będzie w nim mogło znaleźć schronienie do 400 zwierząt.
  • Modernizacja  finansowana jest z budżetu Ostrowa Wlkp. w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Po zakończeniu inwestycji będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

Jak dodała, prezydent Beata Klimek podpisała umowę z głównym wykonawcą inwestycji, która ruszy w sierpniu i potrwa do stycznia 2024 r.

Międzygminne schronisko w Wysocku Wielkim od dawna wymagało gruntownej modernizacji.

"Widzieliśmy, że schronisko wymaga zarówno rozbudowy, przebudowy oraz gruntownej modernizacji. Dzięki tej inwestycji powstanie nowoczesny obiekt dla bezdomnych psów i kotów, m.in. ze szpitalikiem, pomieszczeniami do adopcji, z nowymi wybiegami, placem zabaw dla zwierząt czy salą szkoleniową" - powiedziała Beata Klimek.

Dodała, że zakres prac jest bardzo szeroki. Dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki czemu schronisko zyska więcej pomieszczeń. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, której teraz bardzo brakuje, powstanie zaplecze socjalno - sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wlkp., dodał, że szpitalik zostanie całkowicie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt. "Schronisko zostanie docieplone, zamontujemy panele fotowoltaiczne, budynek będziemy ogrzewać pompą ciepła. W ramach inwestycji zostaną wymienione wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne i energetyczne. Na nowo zagospodarujemy plac i wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, powstanie parking, którego dzisiaj nie ma i drogi" - wymienił.

Dziś w schronisku przebywa 170 psów i 20 kotów. Po zakończeniu inwestycji będzie w nim mogło znaleźć schronienie do 400 zwierząt. Modernizacja w całości finansowana jest z budżetu Ostrowa Wlkp. w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Władze miasta podkreślają, że po zakończeniu inwestycji będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę


×
KOMENTARZE (1)

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!