Partnerzy portalu

Skatepark w Konstancinie coraz bliżej

Samorząd Konstancina-Jeziorny w drugiej połowie 2013 roku ma zamiar zagospodarować teren między Jeziorką, a ul. Bielawską, który znajduje się naprzeciwko Zespołu Szkół nr 3.

Jak w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk, powstaną tam nie tylko długo oczekiwany przez młodzież skatepark, lecz także plac zabaw, boiska wielofunkcyjne oraz parking.

Młodzi mieszkańcy Konstancina-Jeziorny już od ponad dwóch lat zabiegają o budowę skateparku. Samorządowcy co prawda rozumieją potrzeby sympatyków sportów ekstremalnych i od początku większość z nich sprzyja pomysłowi, jednak jakoś nie może on doczekać się realizacji. Długo zastanawiano się nad miejscem, w którym taki obiekt mógłby powstać. Ostatecznie wybrano niezagospodarowany plac przy ul. Bielawskiej.

Zimą pojawił się również pomysł, by przy szkole powstał nie tylko skatepark, lecz także inne obiekty sportowo-rekreacyjne dla ludzi w różnym wieku – nowoczesny Skwer Sportów Miejskich. Od marca samorządowcy zastanawiali się, jak poprzez zagospodarowanie tego terenu zaspokoić potrzeby zarówno młodzieży, okolicznych mieszkańców, jak i szkoły.

Po konsultacjach społecznych burmistrz Kazimierz Jańczuk postanowił, że na terenie wzdłuż rzeki powstanie skatepark, boiska wielofunkcyjne oraz parking i plac zabaw, z których będzie korzystała szkoła.

Na nowoczesny Skwer Sportów Miejskich wraz ze wszystkimi urządzeniami oraz na boiska i parkingi dla szkoły po prostu nie starczyłoby miejsca, dlatego też należało wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

W czasie ostatniej, wrześniowej sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny burmistrz Kazimierz Jańczuk ogłosił wstępny harmonogram przygotowań do zagospodarowania terenu. Do końca roku ma zostać opracowana koncepcja zagospodarowania placu. Rozwiązania planistyczne mają zaproponować pracownie architektoniczne, które przede wszystkim mają uwzględnić wyżej wymienione obiekty i znaleźć na nie miejsce oraz przedstawić atrakcyjną formę.

Być może architekci znajdą miejsce także na coś oprócz skateparku, placu zabaw, boisk i parkingu na minimum 30 samochodów. Do urzędu miasta trafiły wnioski, by przy skateparku była także ścianka wspinaczkowa oraz miejsce dla graficiarzy, ale nie wiadomo czy uda się spełnić te prośby.

W pierwszym półroczu przyszłego roku ma zostać zlecone opracowanie projektu budowlanego, z którym urząd będzie mógł ubiegać się o pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić w drugim półroczu 2013 roku. Oczywiście w przyszłorocznym budżecie mają zostać przewidziane odpowiednie kwoty na całą inwestycję.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!