Partner portalu

Syn byłego burmistrza Zakopanego ma rozebrać nielegalną budowę domu na wzgórzu Antałówka

  • PAP
  • 9 stycznia 2015 - 10:28
Syn byłego burmistrza Zakopanego ma rozebrać nielegalną budowę domu na wzgórzu Antałówka w Zakopanem - orzekł Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego (PINB). Grzegorz Majcher zapowiedział, że odwoła się od decyzji.

Według PINB budowa na Antałówce jest nielegalna z uwagi na obowiązujący w tym miejscu plan zagospodarowania przestrzennego. Wcześniej w tym miejscu stał drewniany, góralski dom, który kupił syn burmistrza. Drewniany budynek spłonął w niewyjaśnionych okolicznościach, a na zgliszczach powstała wielka betonowa konstrukcja.

Majcher dostarczył do PINB niezbędne dokumenty potrzebne do zalegalizowania budowy, ale urzędnicy uznali, że możliwa była jedynie odbudowa spalonego budynku. "Taka budowa wymagałaby odrębnego pozwolenia na budowę, dlatego zapadła decyzja o rozbiórce powstałej budowli" - wyjaśnił szef PINB w Zakopanem Jan Kęsek. Inspektor dodał, że w przypadku uprawomocnienia się decyzji budowa będzie rozebrana na koszt inwestora.

W lutym ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Zakopanem uznał syna byłego burmistrza Zakopanego za winnego samowoli budowlanej i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 10 tys. zł.

Szczyt Antałówki to niezabudowany teren łąk i lasów z którego roztacza się widok na całą panoramę Tatr. Nielegalna budowa bulwersowała zakopiańczyków. Syn byłego burmistrza wraz ze wspólnikami wcześniej nielegalnie postawił schody do swojej kamienicy na Krupówkach.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!