Partnerzy portalu
Aby dworce żyły i były centrami miastotwórczymi, to nasze działania musimy prowadzić w partnerstwie z lokalną społecznością – podkreśla Tomasz Miszczuk, członek zarządu grupy PKP.

Jak przypomina w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl Tomasz Miszczuk, realizowany aktualnie przez grupę PKP program inwestycji dworcowych dotyczy 188 obiektów w całym kraju. Część z nich jest modernizowana, natomiast część w dużej części wyburzana i stawiana wręcz od nowa jako tzw. innowacyjne dworce systemowe.

Miszczuk podkreśla, że PKP chce nie skupiać się na samych dworcach, ale także świadczyć szersze usługi i uatrakcyjnić podróż, dostarczając dodatkowe usługi np. parkingi typu park&ride, czy dostępność e-bike’ów, bądź do systemów carsharingowych.

Czytaj: Nie tylko Łomża, Mielec czy Jastrzębie-Zdrój. W miastach pozbawionych dostępu do kolei żyją miliony Polaków

Pytany o przekazywanie dworców samorządom Miszczuk ocenił, że jest to „jedna z dróg”, ale wyraźnie zaznaczył, że najważniejsze dworce PKP chce zachować we własnej gestii. Podkreślił zarazem, że prowadzone modernizacje odbywają się w partnerstwie i dialogu z samorządami.

- Żeby dworce żyły i były takimi centrami miastotwórczymi, musimy to robić w partnerstwie z lokalną społecznością – stwierdził Miszczuk.

KOMENTARZE1

  • Otsiro 2019-06-09 17:50:07
    tak jak w Poznaniu, pewnie

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!