Partnerzy portalu

Toruń remontuje baseny

Kolejny toruński basen – przy Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dziewulskiego – zostanie w przyszłym roku zmodernizowany. 30 grudnia 2011 r. prezydent Michał Zaleski podpisał w tej sprawie umowę z firmą "Izdebski" z Torunia.

Będzie to już trzecia kompleksowo wyremontowana szkolna pływalnia w mieście w ostatnim czasie.

Wykonawca modernizacji został wybrany w przetargu nieograniczonym. Stanęło do niego dziewięć firm. Wybrano ofertę firmy "Izdebski" Przedsiębiorstwo Budowlane, które oszacowało koszt na ponad 2,8 mln zł.

Prace podzielone zostaną na dwa etapy. W pierwszym przebudowany zostanie zespół sanitarno-szatniowy wraz z wyposażeniem, a także hala niecki z plażami i niecka basenowa, również z wyposażeniem. Ponadto powstanie też podjazd dla osób niepełnosprawnych, zamontowana będzie instalacja wentylacji mechanicznej, elektryczna, wodno-kanalizacyjna i uzdatniania wody.

Czytaj też: Inwestycje w infrastrukturę sportową wciąż będą rosły?

Docieplony zostanie także stropodach. Etap drugi obejmuje z kolei wykonanie opaski z kostki betonowej wokół budynku basenu. Na wykonanie pierwszego etapu wykonawca będzie miał 32 tygodnie. Etap drugi zakończy się 30 listopada 2012 r.

- Stan bazy sportowej, nie tylko tej dużej, jak budowana obecnie hala widowiskowo-sportowa, Motoarena czy lodowisko Tor-Tor, ale także szkolnej, jest dla nas bardzo ważny. Dlatego budujemy przy szkołach orliki, modernizujemy istniejące boiska czy baseny – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Jeśli chodzi o baseny kryte, Toruń ma się czym pochwalić. W mieście działa 11 takich pływalni: dziewięć szkolnych i dwie prowadzone przez MOSiR. W przeliczeniu liczby mieszkańców na liczbę pływalni daje mu to pierwsze miejsce w regionie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!