Partnerzy portalu

Trwa ustalanie przyczyny zawalenia trybuny w Szczecińskim Domu Sportu

Trwa ustalanie przyczyn zawalenia się części widowni w Szczecińskim Domu Sportu – poinformował szczeciński magistrat. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (1 listopada) wieczorem w nieużywanym budynku przy ul. Unisławy.

"Zawaleniu uległa część z dojściem do trybun znajdujących się na terenie basenu 25-metrowego. Miejsce to od wielu już lat było wyłączone z użytkowania" - przekazała rzeczniczka Urzędu Miasta w Szczecinie Marta Kufel.

Miejsce, w którym doszło do zawalenia od wielu lat było niedostępne dla użytkowników basenu. Trybuna została wyłączona z eksploatacji ponieważ nie spełniała obecnych wymagań - była zbyt stroma. Powodem - jak przekazano - nie był zły stan techniczny.

Zawaleniu uległa część z dojściem do trybun znajdujących się na terenie basenu 25-metrowego. (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Zawaleniu uległa część z dojściem do trybun znajdujących się na terenie basenu 25-metrowego. (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Basen, na terenie którego doszło do zdarzenia od soboty był zamknięty.

"Po stwierdzeniu przez pracowników basenu, że coś niepokojącego dzieje się z budynkiem SDS, w piątek po południu niezwłocznie podjęto decyzję o wyłączeniu obiektu z użytkowania. Zamknięto również sąsiadujący z 25-metrowym basenem brodzik" - poinformowała Kufel.

Do zawalenia się części widowni w budynku przy ul. Unisławy doszło we wtorek około 22. Nie było osób poszkodowanych. Aktualnie przyczyny zdarzenia wyjaśnia Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Miejsce, w którym doszło do zawalenia od wielu lat było niedostępne dla użytkowników basenu (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Miejsce, w którym doszło do zawalenia od wielu lat było niedostępne dla użytkowników basenu (fot. PAP/Marcin Bielecki)

"Dopiero po powstaniu specjalistycznej ekspertyzy będziemy mogli mówić o konkretnych przyczynach tego zdarzenia" - dodała Kufel.

Szczeciński Dom Sportu został wybudowany w latach 60. Do kompleksu przynależy też 50-metrowy basen Floating Arena. Na stronie internetowej zamieszczono informację, że wejścia indywidualne na ten obiekt zostają wstrzymane do odwołania.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!