Partnerzy portalu

Umowa na dokończenie MCK podpisana

  • PAP
  • 29 maja 2013 - 16:47
Do października 2014 r. dokończona ma zostać budowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. W środę katowicki magistrat podpisał wartą 280,3 mln zł brutto umowę na dokończenie prac z konsorcjum firm Warbud i Mercury Engineering.
Dokończenie budowy centrum kongresowego będzie już drugą inwestycją wykonywaną w tym rejonie miasta przez tego wykonawcę. Warbud wraz ze spółkami LTT i Ebud-Przemysłówka od lutego ub. roku buduje już za ok. 235 mln zł brutto nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach. Termin jej ukończenia to październik 2013 r.

Czytaj też:Kolejni wykonawcy katowickiego MCK

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach ma działać między przyszłą siedzibą NOSPR i halą widowiskowo-sportowej Spodek - w rejonie ulic Roździeńskiego, Korfantego i Olimpijskiej. Będzie to wielofunkcyjny budynek wraz z obiektami towarzyszącymi, dojazdami, parkingami oraz pełną infrastrukturą techniczną. Zaprojektowała go pracownia JEMS Architekci.

Powierzchnia centrum wyniesie prawie 38 tys. m kw., a jego największej sali - 10 tys. m kw. Powstanie pięć wjazdów na teren centrum kongresowego, plac oraz korytarz łączący obiekt ze Spodkiem. Na dachu budynku przewidziano miejsce na zieleń. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z wcześniejszym kontraktem z Polimeksem-Mostostalem, cała inwestycja, która jest już zaawansowana, miała kosztować 252 mln zł.

O odstąpieniu przez samorząd Katowic od umowy z firmą Polimex-Mostostal poinformowano 20 września ub. roku. Jako powód podano opóźnienie wykonawcy w wykończeniu obiektu oraz zaniechanie wykonywania prac zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rzeczowo-finansowym, co spowodowało zwłokę w realizacji robót.

Czyatj też: Polityka to kwestia podjmowania decyzji

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!