Partner portalu

W kwietniu GDDKiA ma wybrać firmy do badań archeologicznych

W kwietniu GDDKiA w Białymstoku chce wybrać firmy, które wykonają badania archeologiczne poprzedzające prace przy budowie odcinków drogi S61 Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna.
  • Wtedy drogowcy planują wybrać najkorzystniejsze oferty w ogłoszonym przetargu na powierzchniowe, rozpoznawcze badania archeologiczne.
  • Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który odpowiada za realizację inwestycji ogłosił zestawienie ofert, które wpłynęły do przetargu.
  • Odcinek drogi ekspresowej Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna ma mieć 90,9 km. To łącznie sześć zadań inwestycyjnych. Na badania archeologiczne GDDKiA dysponuje kwotą 256,2 tys. zł brutto. Z badań jest wykluczona obwodnica Stawisk.

 

- Badania ruszą zapewne w maju, gdyż po podpisaniu umowy wykonawca będzie musiał jeszcze uzyskać pozwolenie na badania - poinformował rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski.

Po podpisaniu umów, wykonawcy badań archeologicznych będą mieli na ich przeprowadzenie 110 dni.

Malinowski dodał, że najwcześniej, "w pierwszej kolejności" badania będą prowadzone na odcinku od węzła drogowego Podborze (wraz z węzłem) do węzła Śniadowo (bez tego węzła). - Wstępnie zakładamy, że zajmie to około tygodnia, potem zajmiemy się kolejnymi odcinkami - dodaje Malinowski.

Spośród zadań na trasie od Ostrowi do Szczuczyna, GDDKiA nie ma jeszcze wybranego wykonawcy na projekt i budowę odcinka Łomża- Zachód do węzła Kolno, czyli głównego fragmentu planowanej obwodnicy Łomży.

Droga S61 ma stanowić jedną z polskich części trasy Via Baltica, czyli połączenia krajów nadbałtyckich z południową Europą. W Ostrowi Mazowieckiej ma odbijać na północ w stronę Łomży, Szczuczyna, Ełku i Suwałk, do granicy Polski z Litwą w Budzisku. Tam będzie się łączyć z litewską drogą A5 w stronę Kowna, a stamtąd będzie wiodła do Rygi na Łotwie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!