W Polsce przybywa nowych odcinków dróg ekspresowych i krajowych. Nie wszędzie po równo

Roboty przy budowie A2 na odcinku Swory-Biała w woj. lubelskim już trwają (Fot. GDDKiA)
Sprawdziliśmy, jaką długością dróg krajowych, w tym ekspresowych i autostrad, zarządzają oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w każdym województwie oraz wyliczyliśmy, ile metrów tych dróg przypada średnio na jednego mieszkańca regionu.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- Najbardziej rozbudowaną siecią drogową administruje Oddział GDDKiA w Warszawie - ponad 2,3 tys. km głównych dróg na Mazowszu. Z kolei najkrótszą łączną długością dróg krajowych, w tym ekspresowych i autostrad, legitymuje się woj. świętokrzyskie.
- W przeliczeniu średnio na jednego mieszkańca pierwsze miejsce z najwyższym współczynnikiem zajmuje woj. warmińsko-mazurskie, przed lubuskim, podlaskim i opolskim. Na końcu listy znalazło się natomiast woj. śląskie.
- We wszystkich regionach sukcesywnie przybywa nowych odcinków dróg ekspresowych i tradycyjnych krajowych, ale cztery województwa nadal nie mają ani jednego kilometra autostrady. W najbliższych latach zmieni się to tylko na Lubelszczyźnie.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE9