Partnerzy portalu

W Warszawie tunel przy Dworcu Zachodnim zostanie zamknięty

Kolejarze kończą prace w tunelach al. Prymasa Tysiąclecia. W związku z tym w niedzielę, 11 czerwca, ok. godziny 17 zamknięty zostanie korytarz dla pieszych i rowerzystów, którzy będą kierowani do sąsiedniego tunelu.

Nie zmieni to sytuacji drogowej, gdyż kierowcy jadący w kierunku Wolskiej, nadal będą mieli trzy pasy ruchu.

Korytarz będzie niedostępny przez około miesiąc. "W zamian kolejarze urządzą ciąg pieszo-rowerowy na jezdni we wschodnim tunelu. Kierowcy jadący w kierunku ulicy Wolskiej będą mieli tu do dyspozycji jeden pas o szerokości 3,5 m. Pozostałą częścią drogi będą poruszali się niezmotoryzowani" - poinformował stołeczny ratusz.

Dodatkowy pas dla kierowców zostanie wytyczony w środkowym tunelu, gdzie będą dwa pasy - jednym będą poruszali się, tak jak dotychczas, kierowcy wyjeżdżający z tunelu od Alej Jerozolimskich (od strony Ursusa), a drugim jadący z centrum i z ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

W kolejnym etapie kolejarze zajmą zachodni tunel, czyli ten, którym kierowcy jadą w kierunku Alej Jerozolimskich. Roboty w tym miejscu planowane są w wakacje.

Roboty w tunelach związane są z modernizacją Dworca Zachodniego. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dodatkowe perony, a wszystkie platformy, także te istniejące, będą zadaszone. Ponadto od strony Woli powstaje nowy budynek dworca. Według zapewnień kolejarzy, inwestycja będzie skończona w 2023 roku.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!