Partnerzy portalu

W Wiśniowej Górze powstanie kryte boisko

W Wiśniowej Górze koło Łodzi powstanie kryte boisko piłkarskie za prawie 7 mln zł, z czego blisko 3 mln zł będzie pochodzić z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
  • Zadaszone boisko pneumatyczne oznacza możliwość trenowania przez cały rok dla 200 dzieci z Akademii Piłkarskiej Andrespolia, działającej w liczącej ok. 11 tys. mieszkańców gminie Andrespol, do której należy Wiśniowa Góra.
  • To boisko daje szansę na rozwój przede wszystkim dzieciakom. Liczba trenujących dzieci, na skalę tak niewielkiej gminy, to ewenement na skalę kraju - to był czynnik absolutnie przeważający przy ocenie tego projektu - powiedział wiceminister Waldemar Buda.
  • Zdaniem wójta gminy Andrespol Dariusza Kubusa, tak wielka skala przedsięwzięcia, które będzie realizowane w niezbyt dużej i zasobnej gminie, jest zaskakująca.

"Ogłaszamy wyniki konkursu na budowę boisk. Spośród wielu wniosków, które spłynęły do Ministerstwa Sportu, wybrano 12 na kwotę łącznie 19 mln zł. Wśród nich znalazła się bardzo duża inwestycja w Wiśniowej Górze. To inwestycja na prawie 7 mln zł, z czego dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniesie prawie 3 mln zł" - poinformował Buda we wtorek na konferencji prasowej zorganizowanej w podłódzkiej Wiśniowej Górze na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego.

Jak zaznaczył, zadaszone boisko pneumatyczne oznacza możliwość trenowania przez cały rok dla 200 dzieci z Akademii Piłkarskiej Andrespolia, działającej w liczącej ok. 11 tys. mieszkańców gminie Andrespol, do której należy Wiśniowa Góra.

"To boisko daje szansę na rozwój przede wszystkim dzieciakom. Chociaż w gminie jest czwartoligowy zespół Andrespolia, to w większości na tym boisku będą trenowały przede wszystkim dzieci, których obecnie jest 200. Liczba trenujących dzieci, na skalę tak niewielkiej gminy, to ewenement na skalę kraju - to był czynnik absolutnie przeważający przy ocenie tego projektu" - dodał wiceminister.

Zdaniem wójta gminy Andrespol Dariusza Kubusa, tak wielka skala przedsięwzięcia, które będzie realizowane w niezbyt dużej i zasobnej gminie, jest zaskakująca.

"Należy podziękować przede wszystkim grupie zapaleńców z Akademii Piłkarskiej Andrespolia, którzy zmotywowali nas do złożenia wniosku. Obiekt, oprócz kosztów inwestycyjnych, będzie generował spore koszty eksploatacyjne, a więc musi być udostępniany nie tylko naszym dzieciom, ale też komercyjnie. Rozmawiałem z przedstawicielami klubów piłkarskich wyższych niż nasze gminne klas i na pewno będą oni zainteresowani korzystaniem z boiska" - powiedział Kubus.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem, w tym roku inwestorzy przeprowadzą prace przygotowawcze na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego, m.in. obejmujące przebudowę linii średniego napięcia i wodociągowej, natomiast samo boisko i jego zadaszenie oraz infrastruktura mają być gotowe do końca kwietnia 2021 roku. Będzie z niego korzystać nie tylko 200 dzieci z Akademii, ale także dzieci z pobliskich gmin i ok. 80 uczniów lokalnej szkoły.

W opinii wiceministra, podczas kryzysu spowodowanego epidemią inwestycje ze środków publicznych stanowią doskonały motor, by ruszyć gospodarkę z miejsca.

"Wiemy, że przedsiębiorcy mają trudno i ciężko, dlatego na pewno nie będziemy ograniczali inwestycji publicznych - zarówno w drogi, jak i w tego typu infrastrukturę. Będziemy się starali maksymalnie ją rozwijać. Dlatego, mimo że pierwotnie program ten miał mieć wartość 15 mln zł, ostatecznie wybrano projekty za 19 mln zł" - wskazał.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!