Partnerzy portalu

Warmińsko-Mazurskie: remont linii kolejowej za 275 mln zł

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020 projektu pozakonkursowego „Prace na liniach kolejowych nr 220 i 221 na odcinku Olsztyn - Gutkowo - Dobre Miasto”. Jego beneficjentem są PKP Polskie Linie Kolejowe.

Projekt przewiduje m.in. całkowitą wymianę nawierzchni torowej, co pozwoli na osiągnięcie maksymalnej prędkości pociągów, prace na obiektach inżynieryjnych i przejazdach kolejowo-drogowych.

Zakłada też budowę przystanków Olsztyn Śródmieście, Olsztyn Likusy i Olsztyn Redykajny oraz wyposażenie peronów w nowe ławki i wiaty. Jego wartość to ponad 275 mln zł, dofinansowanie - blisko 189 mln zł.

- To kolejny bardzo istotny krok usprawniający komunikację na Warmii i Mazurach - mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Poprawia się stan infrastruktury drogowej, otwieramy się komunikacyjnie jako region, starania samorządu województwa kierujemy również na ulepszanie warunków transportu kolejowego.

KOMENTARZE2

  • anioł 2020-03-19 18:19:49
    Do Ile jeszcze: sprawa utknęła w martwym punkcie. Z planów i zapowiedzi raczej nic nie wyjdzie.
  • Ile jeszcze 2019-11-28 00:46:11
    Nie wierzę póki nie zobaczę....

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!