Partner portalu

Warszawa: powstanie 1,1 tys. lokali w ramach Mieszkania plus

Kolejne inwestycje w ramach programu Mieszkanie plus. W środę (12 lipca) BGK Nieruchomości podpisze warunkową umowę inwestycyjną w ramach rządowego programu Mieszkanie plus na budowę lokali w Warszawie.

BGK Nieruchomości zarządza funduszem odpowiedzialnym za część komercyjną programu Mieszkanie plus, będącego częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM).

NPM rząd przyjął we wrześniu 2016 r. Zakłada on m.in. powstanie tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. 

Po podpisaniu dokumentów, Warszawa będzie kolejnym miastem na mapie Polski, w którym mieszkańcy będą mogli wynajmować lokale wybudowane w ramach programu. 

W zeszłym tygodniu w Gdyni wystartowała kolejna inwestycja w ramach programu Mieszkanie plus. W mieście powstanie ponad 170 nowoczesnych mieszkań. 

Zaś na początku lipca wysyp mieszkaniowych inwestycji zapowiedział Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGKN.

- Koniec tego roku i początek przyszłego będziemy obecni już prawie we wszystkich miastach, które się zgłosiły z prawie całej Polski. Na koniec 2017 roku w budowie będzie niemal 10 tys. mieszkań.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!