Partner portalu

Warszawa. W czasie wakacji przeprowadzono remonty drogowe za prawie 70 mln zł

Podczas mijających wakacji w Warszawie udało się zrealizować dwukrotnie więcej zadań niż w poprzednim roku, za kwotę prawie 70 mln zł; to wymiana nawierzchni ulic, chodników, sygnalizacji świetlnej, nowe przejścia dla pieszych - poinformowała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Na konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich Kaznowska zaznaczyła, że to były bardzo trudne wakacje. "Chcieliśmy wykorzystać moment, kiedy mieszkańcy Warszawy wypoczywają, jest mniej samochodów na ulicach. Chcieliśmy ten moment wykorzystać do maksymalnie dużej ilości remontów infrastruktury drogowej i szynowej" - podkreśliła.

Kaznowska poinformowała, że w okresie tegorocznych wakacji udało się zrealizować dwukrotnie więcej zadań niż w poprzednim roku. "Zrealizowaliśmy zadania za kwotę prawie 70 mln zł; tylko wymiana nawierzchni ulic to 230 tys. metrów kwadratowych. To jest również wymiana chodników, oświetlenie, sygnalizacja świetlna" - zaznaczyła wiceprezydent.

Jak dodała na bardzo dużą skalę była realizowana infrastruktura rowerowa; 80 przejść dla pieszych zostało doświetlone, zrealizowano przejścia aktywne, oraz ukończono kładkę pod mostem Łazienkowskim.

Prezes zarządu Tramwajów Warszawskich Wojciech Bartelski podkreślił, że podczas wakacji zostały wykonane cztery duże remonty związane z siecią tramwajową.

"Pierwszy na Rondzie Starzyńskiego to jest ponad 1000 metrów toru pojedynczego, czyli 500 metrów szlaku. Praktycznie wymieniliśmy całą konstrukcję torowiska w zakresie ronda i dookoła we wszystkich kierunkach" - relacjonował Bartelski. Dodał, że roboty na rondzie potrwają jeszcze co najmniej do końca przyszłego miesiąca.

Jak zaznaczył, drugim równie ważnym remontem były roboty na moście Śląsko-Dąbrowskim, które zakończyły się już w lipcu. "Tam problem jest bardzo poważny, ponieważ po gruntownych badaniach okazało się, że konstrukcja mostu w ogóle nie jest przystosowana do tak dużych obciążeń jakie generuje torowisko tramwajowo-autobusowe" - wyjaśnił Bartelski.

Podkreślił, że trzecim poważnym remontem były prace na ulicy Obozowej. Poinformował, że remont tej ulicy został już zakończony, ale ruch tramwajowy będzie otwarty od poniedziałku.

Według Bartelskiego w trzy tygodnie bez żadnych opóźnień przebiegły prace na placu Starynkiewicza. "W sumie na te wszystkie cztery roboty wydaliśmy 19,5 mln złotych" - dodał.

Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich podkreślił, że udało się w tym roku wymienić 230 tys. metrów kwadratowych jezdni. "Na te 230 tysięcy metrów kwadratowych, które mamy do tej pory wymienione składają się takie ulice jak: Drewny-Przyczółkowa, Radzymińska, Roentgena, Zabraniecka, Człuchowska, 17 stycznia, Aleje Jerozolimskie" - wymienił Puchalski. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!