Partnerzy portalu

Wybrano budowniczego mostu w Łęcznej

  • PAP/rs
  • Opublikowano: 15 lutego 2022 - 21:38 | Zaktualizowano: 15 lutego 2022 - 22:18
Oferta firmy Budimex została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę mostu na rzece Wieprz w Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82 – podała we wtorek GDDKiA Oddział w Lublinie.

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że w ogłoszonym we wrześniu ub. r. przetargu na budowę nowego mostu w Łęcznej wpłynęło 11 ofert. Najkorzystniejszą ofertę za ponad 36,6 mln zł złożyła firma Budimex.

Nowa przeprawa na Wieprzu powstanie po lewej stronie od istniejącej, jadąc od strony Lublina. Według GDDKiA, most zbudowany w 1966 r. jest w złym stanie technicznym.

Nowy obiekt będzie szerszy od dotychczasowego. Jezdnia będzie mieć siedem metrów szerokości, a po obu stronach powstaną półmetrowe opaski bezpieczeństwa oraz ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2,9 metra.

Obiekt będzie też miał lepsze parametry użytkowe od poprzedniego. Konstrukcja będzie przystosowana do obciążeń do 50 ton.

"Dzięki budowie w nowej lokalizacji zmniejszy się też liczba kolizji z istniejącymi sieciami kanalizacyjnymi i wodociągowymi w trakcie prowadzenia prac, a oś drogi oddali się od zabudowy mieszkalnej" - podała w komunikacie GDDKiA.

Podpisanie umowy z firmą Budimex GDDKiA zaplanowała w pierwszej połowie 2022 r. Wykonawca będzie miał 23 miesiące na zrealizowanie inwestycji od daty podpisania umowy.

W czasie inwestycji na DK82 planowane są zmiany w organizacji ruchu m.in. ograniczenie prędkości w rejonie placu budowy. W czasie robót stary obiekt będzie wykorzystywany jako most objazdowy i zostanie rozebrany po oddaniu do użytku nowego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!