Partnerzy portalu

Wykonawcy ubiegają się o budowę odcinka Gniezno-Mielno

  • PAP
  • 1 sierpnia 2013 - 13:26
23 wykonawców ubiega się o budowę odcinka Gniezno-Mielno w ciągu trasy S5 Poznań-Bydgoszcz - poinformowała w czwartek GDDKiA. Do zbudowania jest ponad 18 kilometrów drogi.

Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu nastąpić ma w roku 2016.

Odcinek pomiędzy Gnieznem a Mielnem na granicy województwa wielkopolskiego stanowi kontynuację drogi ekspresowej S5 od Poznania do Gniezna, która została udostępniona dla kierowców przed Euro 2012.

Jak poinformowała w czwartek Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA, wykonawcy złożyli wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę. We wrześniu oddział zaprosi zakwalifikowane firmy do składania ofert cenowych.

Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Poza ceną na wybór wykonawcy będą miały wpływ termin realizacji i okres gwarancji.

Jak podała Cieślak, w ramach umowy wykonawca wybuduje 18, 3- kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej, trzy węzły drogowe: Mieleszyn, Gniezno Północ i Kłecko, 19 obiektów inżynierskich w tym mosty w ciągu S5, oraz dwa miejsca obsługi podróżnych.

Powstanie też sieć dróg dojazdowych, urządzenia ochrony środowiska, odwodnienie i oświetlenie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!