Partnerzy portalu

Wyremontowana dw 785 ponownie połączyła Łódzkie i Świętokrzyskie

  • PAP
  • 3 lipca 2020 - 00:13
Zakończono modernizację ostatniego odcinka drogi wojewódzkiej nr 785, która znowu łączy województwa łódzkie i świętokrzyskie - poinformowali w czwartek marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Oddanie do użytku odcinka drogi wojewódzkiej nr 785 na odcinku Żytno - Młynek w powiecie radomszczańskim, na południu regionu łódzkiego, zakończyło proces ponownego połączenia Łódzkiego i Świętokrzyskiego na tym terenie. Droga wojewódzka nr 785 to trasa prowadząca z Radomska do Włoszczowej a potem w stronę Kielc. Kiedyś nazywano ją bramą świętokrzyską.

"Przed remontem to była bardzo niebezpieczna droga, bez chodników i oświetlenia, wyglądała po prostu fatalnie. Teraz ten odcinek jest już na bardzo dobrym, europejskim poziomie. Chciałbym, żeby tak wyglądały wszystkie drogi wojewódzkie" - powiedział w czwartek w Żytnie marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

"To ogromna inwestycja, której gratuluję panu marszałkowi, a zlokalizowano ją w miejscu, gdzie tych inwestycji brakowało wcześniej, bo były ulokowane w innych ośrodkach, często większych "- zaznaczył wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

6-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej został w całości przebudowany. Kosztowało to 39 mln zł, w tym 13,5 mln stanowi dotacja rezerwy celowej z budżetu państwa. Położono ponad 4 km chodnika, wybudowano 6 zatok autobusowych. Drogę poszerzono do 7 metrów. Przebudowanych zostało 13 skrzyżowań.

Po oddaniu do użytku ostatniego wyremontowanego odcinaka dw 785, władze samorządowe województwa przedstawiły kolejne plany inwestycyjne związane z infrastrukturą drogową tej części regionu.

Zaplanowano m.in rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 784 na odcinku Stanisławice-Pławno, budowa chodnika w Gidlach oraz budowa 3 km ścieżki rowerowej w Przedborzu.

KOMENTARZE1

  • wrrrrrrrr 2020-07-03 09:57:31
    A co z odcinkiem Rogaczówek - Silniczka czyżby tam była autostrada? Zapraszam do przejazdu i proszę zabrać ze sobą opony zapasowe. Ostatni odcinek? Ale kłamiecie.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!