Partnerzy portalu

Za unijną kasę wyremontują plac w Suwałkach

  • PAP
  • 25 marca 2013 - 16:40
Cztery miliony złotych ma kosztować remont Placu Piłsudskiego w Suwałkach. Urząd Miejski w Suwałkach pozyskał na ten cel pieniądze unijne - poinformował asystent prezydenta Suwałk Kamil Sznel.

Inwestycja w 85 procentach będzie sfinansowana z Programu Współpracy Transagranicznej Litwa-Polska-Rosja.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał w poniedziałek umowę z białostocką firmą Sokolik na remont placu. Prace rozpoczną się w kwietniu tego roku, a zakończą w maju 2014 r.

Plac Piłsudskiego położony jest w centrum Suwałk, obok Parku Konstytucji 3 Maja. Remont parku miał miejsce 8 lat temu. Powstały tam nowe granitowe alejki, oświetlenie, ogrodzenie i ławki, a także nowa fontanna. Część ulicy Kościuszki wyłożono kostką granitową.

Jak powiedział Sznel, teraz pora na remont Placu Piłsudskiego. Chodnik, parking i ulica zostaną wyłożone kostką granitową. Pojawią się stylowe latarnie, powstanie także nowa kanalizacja i wodociąg. W ramach projektu kostka granitowa pojawi się również na kolejnym odcinku ulicy Kościuszki.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!