Partnerzy portalu

Zakończył się remont tarasu Czerwonego Ratusza

"To jest przepiękna wizytówka Szczecina, o którą dbamy i będziemy dbać. Nie ma Szczecina bez Urzędu Morskiego i odwrotnie" – powiedział minister infrastruktury Marek Gróbarczyk podczas otwarcia wyremontowanego tarasu Czerwonego Ratusza.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zakończył się remont tarasu Czerwonego Ratusza - siedziby Urzędu Morskiego w Szczecinie. W oficjalnym otwarciu zabytkowej części wziął udział minister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

"To jest przepiękna wizytówka Szczecina, o którą dbamy i będziemy dbać. Nie ma Szczecina bez Urzędu Morskiego i odwrotnie" - powiedziała Gróbarczyk.

Remont podzielony był na dwa etapy. Pierwszy objął renowację posadzki tarasu i schodów zejściowych z terenu parkingów, a drugi - renowację balustrad, głównych schodów wejściowych na taras oraz elewacji ścian.

"Wszystko zostało odbudowane zgodnie z tym, jak ten budynek powstał w czasach niemieckich" - powiedział w czwartek zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie Paweł Szumny.

Prace objęły też renowację detali architektonicznych oraz montaż dziesięciu podwójnych lamp wzorowanych na oświetleniu XIX-wiecznym.

Neogotycki budynek Czerwonego Ratusza wybudowano pod koniec XIX wieku. Urzędowali w nim m.in. przedwojenni burmistrzowie miasta. Od 1963 roku znajduje się tam siedziba Urzędu Morskiego.

Koszt remontu to około 5,4 mln złotych. Zadanie zrealizowano w całości ze środków budżetu państwa.

Remont rozpoczął się w marcu 2019 roku. Wszystkie prace remontowe i renowacyjne były prowadzone w uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków w Szczecinie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!