Partnerzy portalu

Zator będzie miał obwodnicę

  • PAP/AT
  • Opublikowano: 21 września 2020 - 16:32
Podpisana została umowa na budowę obwodnicy Zatoru w ciągu drogi wojewódzkiej 781. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na październik 2021 r., a wartość umowy wynosi prawie 23 mln zł - poinformowało województwo małopolskie.

Władze samorządowe województwa zawarły umowę z wykonawcą, którym będzie przedsiębiorstwo Banimex.

W ramach inwestycji postanie 3-km droga wojewódzka, wiadukt kolejowy o długości 30 m, a także trzy obiekty mostowe nad potokiem Rudzianka. W celu zadbania o środowisko zainstalowane zostaną m.in. ekrany akustyczne oraz przejścia dla zwierząt. Planuje się także wykonanie dróg serwisowych do obsługi przyległych terenów, chodników dla pieszych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wicemarszałek województwa Łukasz Smółka zaznaczył, że to ważna inwestycja, realizująca plan budowy obwodnic wokół miast w Małopolsce. "Wiemy jak istotne jest odciążenie centrów miejscowości od dużego ruchu drogowego, uciążliwego w takim samym stopniu dla kierowców, jak i pieszych" - powiedział.

Inwestycja związana z budową obwodnicy rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. Wówczas podpisana została umowa z konsorcjum firm. Wykonawca rok temu, po zakończeniu procesu projektowania pozyskał decyzję ZRID, która umożliwiła rozpoczęcie prac w terenie. Prace prowadzone były do grudnia 2019 r. Wykonano ok. 20 proc. robót.

W marcu 2020 r. odstąpiono od realizacji umowy z winy wykonawcy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zaraz potem ogłosił nowy przetarg i wybrał wykonawcę. Obecnie podpisano umowę. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na październik przyszłego roku. Wartość umowy wynosi prawie 23 mln zł.

KOMENTARZE1

  • olek 2020-09-21 22:47:55
    Wstydu nie macie, plujecie na Unie ale ręce wyciągacie po kasę.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!