Partnerzy portalu

Zawaliła się część wiaduktu w Koszalinie

Zawaliła się część rozbieranego wiaduktu na al. Monte Cassino w Koszalinie w ciągu drogi krajowej nr 6. Na ul. Batalionów Chłopskich spadła jedna nitka konstrukcji. Pod wiaduktem było zaparkowane auto – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Jedna nitka rozbieranego wiaduktu na al. Monte Cassino w Koszalinie w ciągu drogi krajowej nr 6 zawaliła się w czwartek po godz. 16. Jak poinformował kpt. Kubiak, w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Pod wiaduktem był zaparkowany samochód.

Na miejscu jest staż pożarna, są przedstawicie koszalińskiego magistratu. Na godz. 18.30 zaplanowano konferencję prasową w związku z zawaleniem budowli.

Wiadukt na al. Monte Cassino w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) w ciągu DK6 od marca ubiegłego roku jest zamknięty dla ruchu ze względu na zagrożenie zawaleniem. To nim odbywał się tranzyt z kierunku Gdańska do Szczecina, Poznania, Kołobrzegu i z powrotem. Ze względu na jego zamknięcie, ciężarówki nie omijają centrum miasta.

W czerwcu wybrano wykonawcę, który podjął się rozbiórki wiaduktu, zaprojektowania i budowy nowego. Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm z liderem INTOP Skarbimierzyce, które zobowiązało się zrealizować zadanie za blisko 35,9 mln zł. Kilka dni temu rozpoczęto rozbiórkę konstrukcji.

KOMENTARZE5

  • Bartuś 2021-10-22 10:37:07
    Zredukowałeś się kolego do poziomu mojego królika jak żył (lat prawie 10) - jak mu dałem jeść, to jadł... miał szczęście że miał takiego dobrego Pana i nic mu nie brakowało. Tobie unia będzie mówić, że dostaniesz tylko jak będziesz grzeczny, a jesteś rzeczny jak za ułamek ceny zachodniej uzupełn...iasz ich przemysł.........  rozwiń
  • belmondo 2021-10-22 10:05:56
    Do gliwice2009: Rzeczywiście. Pieniądze nie biorą się z UE bo barany z PiS-u zaraz nas z UE wypiszą.
  • Echooooo 2021-10-21 21:51:44
    Do Bóg zapłać : stuknij się w łeb, a usłyszysz, jak brzmi pustka.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!