Partnerzy portalu

Zmiana ruchu na Zakopiance. Wkrótce zniknie stary most

Od dziś zmiany w organizacji ruchu na Zakopiance w Białym Dunajcu. Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut, przez około trzy tygodnie ruch na tymczasowej przeprawie ma odbywać się dwukierunkowo. Później zostanie wprowadzony wahadło, aż do czasu wybudowania nowego mostu.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Od poniedziałku na Zakopiance w Białym Dunajcu zostaje przełożony ruch pojazdów na most tymczasowy. Stary wysłużony most na rzece Biały Dunajec zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowa przeprawa. Nowy obiekt ma być przejezdny w grudniu.

Burzenie starego żelbetowego mostu ma potrwać dwa tygodnie. Z uwagi na zły stan techniczny tej przeprawy od 2013 r. obowiązywał na nim ruch wahadłowy. W sezonie turystycznym tworzyły się wielokomorowe korki.

W kwietniu 2016 roku GDDKiA oddział w Krakowie podpisał umowę z przedsiębiorstwem inżynieryjnym IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa na zaprojektowanie i wybudowanie nowego mostu w Białym Dunajcu oraz na załatwienie wszystkich stosownych pozwoleń.

Nowy obiekt o długości 58 metrów i szerokości 18 metrów będzie miał konstrukcję łukową bez podpór w nurcie rzeki oraz dwustronne chodniki. Przebudowane zostaną także dojazdy po obu stronach obiektu oraz kolidujące z inwestycją sieci istniejącej infrastruktury. Koszt inwestycji wyniesie około 12 mln zł.

Pierwotnie w tym miejscu miał powstać inny, większy most zaprojektowany w nowym śladzie, ale ta koncepcja spotkała się z protestami niektórych mieszkańców. Ostatecznie GDDKiA wycofała się z tamtego projektu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!