Partnerzy portalu

Zmodenizowano stadion w Inowrocławiu

  • PAP
  • 22 grudnia 2011 - 19:49
Gruntownie zmodernizowany stadion, przeznaczony do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych i piłki nożnej, otwarto w czwartek w Inowrocławiu. Obiekt otrzymał imię Inowrocławskich Olimpijczyków.

Podczas uroczystości otwarcia stadionu została odsłonięta tablica z nazwiskami kilkunastu olimpijczyków wywodzących się z Inowrocławia, którzy w większości wielkie sukcesy odnosili w barwach klubów z innych miejscowości. Obecni byli trzej uczestnicy igrzysk figurujący na tablicy: trójskoczek Jan Jaskólski (Rzym 1960, Tokio 1964, Meksyk 1968), koszykarz Wojciech Rosiński (Moskwa 1980) i rezerwowy sztafety w biegu 4x400 m w Meksyku Edmund Borowski (1968).

Odsłonięto też mosiężny odlew stóp Wilsona Kipketera, który odcisnął swój ślad podczas wizyty w mieście 17 września 2010 r. Były rekordzista świata w biegu na 800 m, medalista igrzysk w Sydney (2000) i Atenach (2004) wówczas spotkał się z prezydentem miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 i członkami Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Inowrocławski stadion spełnia wymogi do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych i piłki nożnej. W ramach inwestycji od nowa zbudowano boisko z drenażem odwadniającym i instalacją zraszającą, ośmiotorową bieżnię tartanową oraz skocznie i rzutnie. Powstały trybuny na 3,5 tysiąca miejsc. W budynku połączonym z trybuną główną znajdują się m.in. szatnie, natryski, magazyny sprzętu, gabinet lekarski, sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe i techniczne.

Stadion został wyposażony w tablicę wyników z ekranem, umożliwiającym prezentację animacji komputerowych i obrazu telewizyjnego.

Inwestycja kosztowała około 12,5 mln zł, na którą złożyły się głównie środki z budżetu miasta. Samorząd województwa wsparł przedsięwzięcie 1,8 mln zł, a jeszcze przekaże taką samą kwotę z regionalnego programu operacyjnego.

Przewidziano jeszcze drugi etap inwestycji, który rozpocznie się wiosną 2012 r. i w tym samym roku zakończy się. W ramach projektu powstanie m.in. pełnowymiarowe boisko treningowe do piłki nożnej, a także zostaną zainstalowane monitoring obiektu, druga tablica wyników z ekranem, elektroniczny system kontroli wejść i wyjść. Miasto ma na ten cel zapewnione 3 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!