Partnerzy portalu

Blisko 200 projektów w głosowaniu wojewódzkiego budżetu obywatelskiego

  • PAP/aw
  • Opublikowano: 2 czerwca 2023 - 13:01
Na blisko 200 zadań – w tym 182 powiatowych i 15 projektów wojewódzkich – będą mogli głosować mieszkańcy woj. łódzkiego w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego "Łódzkie na PLUS". Głosowanie rozpocznie się 12 czerwca. Na ich realizację zwycięskich projektów przeznaczono 8 mln zł.

Wśród propozycji zgłoszonych przez mieszańców regionu jest m.in. Senioriada i spartakiada sołecka w powiecie bełchatowskim, biblioterapia oraz warsztaty z mozaiki w powiecie łaskim czy plenerowe pokazy filmowe i warsztaty pająka sieradzkiego w łęczyckim.

To niewielka część znajdująca się na ogłoszonej w piątek liście blisko 200 zatwierdzonych do głosowania projektów o charakterze inwestycyjnym i remontowym, a w powiatowych - nieinwestycyjne, np. upowszechnianie sportu, bezpieczeństwo publiczne, edukacja ekologiczna, turystyka, ochrona środowiska, rehabilitacja zdrowotna, upowszechnianie folkloru czy też kultury w nawiązaniu do historii regionu.

Głosowanie rozpocznie się 12 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Wtedy mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na wybrany projekt wojewódzki i powiatowy. Kartę do głosowania można pobrać ze strony bo.lodzkie.pl, a po wskazaniu na niej wybranego przez siebie projektu wojewódzkiego i powiatowego wrzucić ją do jednej z urn rozmieszczonych w różnych miejscach regionu. Wykaz tych miejsc znajduje się na stronie internetowej budżetu "Łódzkie na PLUS".

Zadania wyłonione w tej edycji budżetu zostaną zrealizowane w 2024 r. Zarezerwowano na ten cel 8 mln zł. Pomysłodawca nie musi się martwić o ich realizację, bo zwycięski projekt staje się zadaniem samorządu i to on za niego odpowiada.

Dotąd na budżet obywatelski przeznaczono w regionie łódzkim 43 mln zł. We wszystkich dotychczasowych edycjach zgłoszono ponad 1,5 tys. projektów, a mieszkańcy regionu oddali łącznie prawie 500 tys. głosów.

Wyniki głosowania w tegorocznej edycji mają zostać ogłoszone do 15 września.KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!