Partnerzy portalu

Branża spotkań wraca do normalności. Zyska miasto i region

– Spotkania bezpośrednie zawsze przynoszą największy efekt, więc to wielka radość, że pod tym względem wracamy do normalności – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic, nawiązując do nadchodzącej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, która znowu będzie się odbywała w wersji stacjonarnej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

– To wielka radość, że wracamy do normalności, choć wciąż pozostajemy w cieniu pandemii. Dzięki szczepieniom możemy wrócić do tradycyjnych form spotkań, które przynoszą największy efekt, bo tylko w trakcie bezpośrednich spotkań, poprzez dyskusję można wypracowywać najważniejsze wnioski i ciekawe rozwiązania na przyszłość – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Powrót przemysłu spotkań to nie tylko praca dla organizatorów, firm eventowych i firm świadczących dla nich usługi, ale także dla branży hotelarskiej, transportu, gastronomii.– Jako miasto staraliśmy się wprowadzać różne programy w celu utrzymania przedsiębiorstw, zwłaszcza małych, z tego segmentu. Mimo to przemysł spotkań poniósł duże straty, więc potrzebujemy szybkiego powrotu do normalności, by pomóc tej branży – powiedział Marcin Krupa. Prezydent przypomniał, że w czasie transformacji gospodarczej Katowic, w której miasto straciło swoje huty i większość kopalń, stworzono 27 tys. nowych miejsc pracy, wiele w segmencie przemysłu spotkań i w zakresie nowoczesnych usług dla biznesu.

Czytaj także: EEC 2021: Wyzwania rynku pracy w czasach (i po) pandemii

W tej ostatniej dziedzinie Katowice stały się znaczącym punktem na mapie Polski. Obecnie w nowoczesnych biurowcach jest przeszło 600 tys. m kw. powierzchni, a według zapowiedzi ma ona sięgnąć 1 miliona. Pandemia zmieniła sposób organizacji pracy biurowej i zmniejszyła wykorzystanie powierzchni, ale biuro, w którym można się spotkać i przedyskutować pewne problemy w czasie bezpośredniego spotkania, zawsze pozostanie potrzebne.

Problemy związane z branżą MICE, turystyką oraz rynkiem pracy będą jednymi z tematów sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 20-22 września tego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!