Partner portalu

Europejski Kongres Gospodarczy w 2021 roku - w maju online, we wrześniu stacjonarnie

Świat po pandemii, rozmowy o trendach przyszłości, Krajowy Program Odbudowy, Gospodarka Obiegu Zamkniętego, komunikacja publiczna pod presją, miasto dla klimatu, transformacja regionów wychodzących z górnictwa - to tylko niektóre z kilkunastu tematów przewodnich debat w ramach EEC Online. Będzie można wziąć w nich udział przez internet w dniach 24-25 maja 2021 r. Z kolei 13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i jednocześnie online, odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 r.
  • Grono ekspertów Europejskiego Kongresu Gospodarczego tworzą unijni komisarze, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, samorządowcy, naukowcy i praktycy oraz decydenci.
  • Podczas EEC Online omówią kluczowe zagadnienia związane z przyszłością gospodarki oraz obszary, w których dokonują się największe zmiany, sytuację ekonomiczną i wiele innych istotnych aktualnie tematów.
  • Ubiegłoroczna edycja EEC Online zgromadziła w „wirtualnej” sali średnio tysiąc osób. Debaty EEC Online 2020 zostały odtworzone 316 tys. razy.

Świat po pandemii, rozmowy o trendach przyszłości, najbardziej aktualne tematy i dogłębna analiza gospodarki - to zapowiedź kilkunastu debat w ramach EEC Online. Będzie można wziąć w nich udział przez internet w dniach 24-25 maja 2021 r.

13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i jednocześnie online, odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 r.

Ważne tematy, różnorodna formuła

- W latach 2009-2019 spotykaliśmy się w maju lub kwietniu w Katowicach wypracowując największą merytoryczną konferencję biznesową Europy Centralnej. Obecnie, już po raz drugi, poprowadzimy w tym okresie debaty przez internet. EEC Online jest jedną z aktywności realizowanych w ciągu całego roku pod marką Europejskiego Kongresu Gospodarczego, różnorodnych co do formuły, rozplanowanych w czasie i dopasowanych do nowych realiów. We wrześniu dyskutować będziemy już w pełnym wymiarze naszego kongresu, stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i jednocześnie online - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Grono ekspertów Europejskiego Kongresu Gospodarczego tworzą unijni komisarze, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, samorządowcy, naukowcy i praktycy oraz decydenci.

Podczas EEC Online omówią kluczowe zagadnienia związane z przyszłością gospodarki oraz obszary, w których dokonują się największe zmiany, sytuację ekonomiczną i wiele innych istotnych aktualnie tematów.

Tematykę już znamy

Wstępny zakres tematyczny zawiera takie zagadnienia jak: międzynarodowa ekspansja w nowych realiach, jednolity unijny rynek wewnętrzny, Nowy Ład i Polityka Przemysłowa Polski, gospodarka po przejściach, Cyber Poland 2021, Krajowy Program Odbudowy, gospodarka obiegu zamkniętego, nowy europejski Bauhaus, zielone budynki, kolejowe cargo, transport publiczny.

Zrównoważone miasta i transformacje regionów wychodzących z górnictwa to kolejne tematy zaplanowane w agendzie EEC Online. Tradycyjnie, nie zabraknie dyskusji związanych z energetyką na świecie, w Europie, w Polsce. Przewidziano także rozmowy o trendach przyszłości, technologiach, geopolityce, rynku pracy i edukacji oraz e-commerce.

EEC Online odbywać się będzie w dniach 24-25 maja 2021r. poprzez stronę www.eecpoland.eu. Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem.

316 tysięcy razy

Ubiegłoroczna edycja EEC Online zgromadziła w „wirtualnej” sali średnio tysiąc osób. Debaty EEC Online 2020 zostały odtworzone 316 tys. razy.

Pod szyldem EEC, przez cały 2021 rok, Grupa PTWP prowadzi rozmowy, wywiady, debaty, badania. W lutym br. zorganizowano dwudniowe EEC Trends, w maju odbędzie się trzydniowy cykl dyskusji online, podczas gdy 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego zaplanowano w dniach 20-22 września br. - stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i jednocześnie zdalnie.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.

Dowiedz się więcej o Europejskim Kongresie Gospodarczym w 2021 roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!