Partnerzy portalu

Gdynia: Nadmorski Plener Czytelniczy czas zacząć

• Spotkania z 60 autorami książek reprezentującymi bardzo różne gatunki literackie złożą się na Nadmorski Plener Czytelniczy rozpoczynający się w piątek w Gdyni.
• Częścią trzydniowej imprezy będzie także kiermasz książki, w którym udział zapowiedziało 90 wystawców.
• Organizatorem imprezy jest miasto Gdynia.

"Plener adresowany jest zarówno do tych osób, które czytają na co dzień, jak też do tych, które czytają mniej, a które chcemy zachęcić do sięgnięcia po lekturę. Stąd właśnie lokalizacja imprezy - nadmorski bulwar w Gdyni, który chętnie odwiedza latem wielu turystów" - powiedziała Dorota Sadowińska-Rzepka, koordynatorka projektu Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni.

Na imprezę złożą się m.in. spotkania ze znanymi i popularnymi autorami, jak np. prof. Jerzy Bralczyk, Hanna Bakuła, Janusz Leon Wiśniewski czy felietonistka i scenarzystka Ilona Łepkowska.

Zaplanowano także spotkania z dziennikarzami będącymi zarazem autorami książek poświęconych bardzo różnej tematyce, w tym Stefanem Szczepłkiem, Grzegorzem Miecugowem, Markiem Przybylikiem, Tomaszem Sekielskim czy Romanem Czejarkiem.

Na Plenerze pojawią się także pisarki nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia - Renata Lis i Weronika Murek, a także autorki bestsellerów, w tym książek dla dzieci - Agnieszka Tyszka i tych dedykowanych młodzieży - Nina Reichter. O swoich książkach i działalności na rzecz ochrony przyrody opowie z kolei znany dziennikarz i ekolog Adam Wajrak.

Oprócz spotkań z autorami książek dla dzieci i młodzieży, z myślą o tych młodszych czytelnikach przygotowano też m.in. głośne czytanie książek oraz liczne warsztaty, w tym ilustratorskie, które poprowadzi Daniel de Latour oraz literacko-plastyczne, które prowadzić będą autorka wierszy dla dzieci i biolog morza - Patrycja Wojtkowiak-Skóra oraz ilustratorka Natalia Uryniuk.

Zaplanowano też spotkanie z żoną tragicznie zmarłego alpinisty Maćka Berbeki, Ewą Dyakowską-Berbeką, która opowiedziała o swoim życiu w wydanym w formie książki wywiadzie-rzece. O podobnej książce pt. "Zwykły polski los" zawierającej historię jego rodziny opowie też były prezydent Bronisław Komorowski.

W programie Pleneru znalazło się też spotkania z autorką relacji z podróży po egzotycznych krajach - Katarzyną Boni oraz blogerkami: Katarzyną Tusk i Zofią Cudny.

Każdego wieczoru na scenie ustawionej na nadmorskim bulwarze odbędzie się też koncert w wykonaniu zespołów Big Jack. Trio Jacka Siciarka lub Jo & Lazy Fellow.

W namiotach ustawionych wzdłuż gdyńskiego bulwaru odbywać się będzie trzydniowy jarmark książki, w ramach którego swoją ofertę zaprezentuje około 90 wydawnictw zarówno dużych domów wydawniczych z tradycjami, jak i tych rozpoczynających działalność w tej dziedzinie.

Organizatorem Pleneru jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym - spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym - organizator Warszawskich Targów Książki - Murator EXPO. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!