Gmin chętnych do łączenia nie ma, ale niektóre chce się dzielić

Mieszkańcy Supraśla 26 maja głosowali nie tylko na prezydenta Polski, ale także w referendum w sprawie podziału gminy. Większość głosujących opowiedziało się przeciwko utworzeniu nowej gminy Grabówka.
Mieszkańcy w referendum lokalnym odpowiadali na pytanie, czy są za podziałem gminy Supraśl, poprzez wydzielenie z niej gminy Grabówka, obejmującej podbiałostockie miejscowości: Zaścianki, Sobolewo, Krasny Las, Majówka, Zielona, Izoby, Stary Majdan, Grabówka, Henrykowo, Drukowszczyzna, Sowlany, a tym samym, czy są za wystąpieniem przez Radę Miejską w Supraślu z wnioskiem do ministra właściwego do spraw administracji publicznej o wydanie przez Radę Ministrów stosownego rozporządzenia.
Czy Polaków będzie stać na mieszkania? Zobacz najnowszą debatę

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
olo
2015-06-07 13:07:17
Do taka gmina: Cała prawda. Po każdych wyborach (wójta, burmistrza) przybywa urzędników no bo "trzeba swoim dać robotę". A może wyznaczyć limity zatrudnienia. W "mojej" gminie jeszcze 6 lat temu nie można było zatrudnić zastępcy wójta bo ponoć dla gmin do 5 tys. miesz. przepisy n... rozwiń
-
sfrustrowany przedsiębior
2015-06-05 19:46:12
Moja mina na swoje utrzymanie przeznacza 15 % budżetu, a w ostatnim roku koszty wzrosły o 1 mln zł, a gmina liczy 5000 mieszkańców. Drugie 15% idzie na socjal, czyli można wywnioskować, że gminy są po to żeby obsługiwać niepracujących itd. Większa część jednak przychodzi z zewnątrz, bo gmina biedna,... rozwiń
-
A. Koza
2015-06-05 19:40:48
Moim zdaniem gminy chcą się dzielić, aby łatwiej budować wspólnotę lokalną. To tęsknota za podmiotowością. Błędem reformy administracji było nieprzyznanie sołectwom osobowości prawnej.