Partnerzy portalu

Kluby piłkarskie na wysokim szczeblu chlubą miast. Ale nie tych

  • PW
  • Opublikowano: 27 lipca 2022 - 18:30
Na twitterowym koncie „Mikrofutbol” opublikowano mapę z zaznaczonymi miastami o populacji powyżej 50 tys. mieszkańców, które w XXI wieku nie miały klubu piłkarskiego występującego na trzech najwyższych szczeblach rozgrywkowych. Jest ich 21 w tym m.in.: Dąbrowa Górnicza, Słupsk, Włocławek, Racibórz czy Jelenia Góra.

Kluby piłkarskie, których pierwsze drużyny występują w polskiej Ekstraklasie lub na jej zapleczu, kojarzą się głównie z większymi miastami, gdzie możliwości pozyskania majętnych sponsorów są większe, a i z budżetów samorządowych można powalczyć o pokaźne środki np. na promocję poprzez sport. A wiadomo, że im pokaźniejsze środki do dyspozycji, tym łatwiej zbudować mocny zespół. W przypadku takich miast jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Łódź, Rzeszów, Białystok czy Częstochowa i Gliwice, taki sposób myślenia znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W przypadku nieco mniejszych, choć wciąż dość dużych miast, już niekoniecznie działa to w ten sposób.

Czytaj też Iga Świątek i inni znani sportowcy - miasta promują się latem na sportowo.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!