Partnerzy portalu

Konsultacji zmian w ustawie podatkowej nie można zrobić w trybie uproszczonym

Przedstawiciele gmin wiejskich apelują do reprezentującego stronę samorządową współprzewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego o pilne uzgodnienie ze stroną rządową terminu oraz formy dyskusji i konsultacji projektu zmian w regulacjach podatkowych.

W poniedziałek (26 lipca) opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Kierując projekt do konsultacji Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej wyznaczył termin 14 dni na zgłaszanie ewentualnych uwag. Pismo w sprawie projektu zmian w regulacjach podatkowych trafiło też do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego – wprawdzie w nim nie wskazano 14-dniowego terminu na wyrażenie opinii (ustawowy termin wynosi 30 dni), ale poproszono o potraktowanie sprawy jako „szczególnie pilnej”.

W reakcji na tą prośbę Związek Gmin Wiejskich RP, wskazując na „doniosłość ustawy i jej wpływ na pozycję ustrojową samorządów określoną przez dochody JST”, a także na fakt, iż najbliższe posiedzenie KWRiST planowane jest na 25 sierpnia zwrócił się do reprezentującego stronę samorządową wiceprzewodniczącego Komisji o „pilne uzgodnienie ze stroną rządową terminu oraz formy dyskusji i konsultacji” na forum Komisji przedstawicieli korporacji samorządowych działających w ramach KWRiST z przedstawicielami rządu. Jak podkreślono najlepiej było, aby przedstawicielami rządu były osoby w randze ministrów (Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Rozwoju, Pracy i Technologii).

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!