Partnerzy portalu

Najbardziej zrównoważony samorząd

Marszałek Adam Struzik odbierze w Poznaniu nagrodę dla województwa mazowieckiego, które zostało zwycięzcą rankingu w kategorii Województwo Zrównoważonego Rozwoju 2011.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Uroczystość połączono z otwarciem Targów Gmina 2011r, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie (zabierz głos/oceń prezydenta). Podczas konferencji nastąpi ogłoszenie Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego przeprowadzonego przez Wydział Nauk Społecznych i Administracji Politechniki Warszawskiej.

Główny cel tego zestawienia to prezentacja najlepiej rozwiniętych miast i gmin w Polsce oraz analiza głównych czynników ich rozwoju.

Rokrocznie prof. Eugeniusz Sobczak z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej wraz ze swoim zespołem dokonuje porównania i oceny wszystkich polskich samorządów.

Ranking jest również podstawą do określania ich słabych i mocnych stron, co stanowi bazę do formułowania celów i uwzględniania najważniejszych czynników w dalszym ich rozwoju. Badanie oparte na danych z GUS-u daje gwarancję niezależności i rzetelności rankingu, który przekrojowo pokazuje jak rozwijają się wszystkie gminy i województwa w Polsce.

Ponadto metoda jaka została zastosowana w badaniu jest na tyle prosta, że umożliwia przygotowanie rankingu wszystkich jednostek samorządu lokalnego - w stosunkowo krótkim czasie, z podziałem  na 3 grupy (ze względu na charakter administracyjny): gminy wiejskie, miejskie oraz miejsko-wiejskie - do którego podziału zastosowano 16 wskaźników, natomiast w przypadku oceny rozwoju województw zastosowano dodatkowo 17 zmienną - PKB per capita.

 
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!