Partnerzy portalu

Niemal 200 wystawców na XV Łódzkich Targach Edukacyjnych

  • PAP
  • 13 marca 2012 - 21:00
Niemal 200 wystawców - szkoły różnego typu, uczelnie wyższe, wydawnictwa - zaprezentuje swoją ofertę na XV Łódzkich Targach Edukacyjnych, które w czwartek rozpoczną się w Łodzi. To największa impreza tego typu w regionie łódzkim.
- Łódzkie Targi Edukacyjne to miejsce w którym można poznać kompleksową ofertę edukacyjną szkół i uczelni, propozycje producentów ośrodków dydaktycznych oraz oferty placówek zajęć pozaszkolnych - zapowiada Łukasz Lawrenz z organizujących imprezę Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Od kilku lat na Targach szczególnie promowane jest szkolnictwo zawodowe na różnych poziomach kształcenia. W wydzielonej strefie młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą wszystkich publicznych łódzkich szkół zawodowych, dowiedzieć się o perspektywach zatrudnienia i możliwości dalszego rozwoju kwalifikacji. Podczas imprezy działać będą także specjalne Punkty Konsultacyjne Doradztwa Zawodowego.

- Naszym celem jest pomoc w wyborze odpowiedniego zawodu, który zgodny będzie z zainteresowaniami, predyspozycjami zainteresowanego, a także da gwarancję na znalezienie dobrej pracy - dodał Lawrenz.

Podczas trzydniowej imprezy maturzyści będą mogli zapoznać się z ofertą niemal 50 wyższych uczelni z całego kraju, m.in. z Łodzi, Warszawy, Białegostoku, Wrocławia i Częstochowy. Na targach zaprezentują się także m.in. szkoły języków obcych, szkoły tańca, a także wydawnictwa oraz producenci i dystrybutorzy środków dydaktycznych.

Targom towarzyszyć będzie m.in. konferencja Akademia Dyrektora Szkoły oraz wykłady, seminaria i warsztaty przygotowane przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Dla seniorów przygotowano warsztaty z podstaw obsługi komputera.

W trakcie Targów uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursach na wydanie specjalne gazetki szkolnej oraz Talent Show, do którego eliminacje zostaną przeprowadzone pierwszego dnia imprezy.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa "Poza Cenzurą" prezentująca wydawnictwa drugiego obiegu w latach 1977-1989 m.in. ulotki, broszury, gazetki podziemnych struktur Solidarności, kalendarze, wydawnictwa robione przez osoby internowane, znaczki pocztowe, fotografie.

Targi w nowym obiekcie Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego Międzynarodowych Targów Łódzkich przy al. Politechniki potrwają do soboty. Współorganizatorem targów jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, a honorowy patronat nad imprezą objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej, wojewoda łódzki, marszałek województwa i prezydent Łodzi.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!