Partnerzy portalu

Niezadowoleni z burmistrza wyszli na drogę

  • PAP
  • 1 marca 2012 - 15:17
Burmistrz Ostródy Olgierd Dąbrowski przeprosił kierowców, którzy podróżując krajowymi drogami numer 7, 15 i 16 w okolicach miasta musieli stać w korkach z powodu pikiet. Burmistrz nazwał protesty "niszczeniem dobrego wizerunku miasta".

ZAKTUALIZOWANE. Około 50 osób - przeciwników burmistrza -  blokowało drogę krajową nr 7 w miejscowości Górki tuż przed Ostródą, 30 osób pikietowało skrzyżowanie dróg nr 15 i 16 w samej Ostródzie. Ludzie nosili transparenty z napisami "Miasto rujnuje, zastępców powołuje".

"Pikiety zorganizowali moi przeciwnicy, którzy chcą mnie w referendum odwołać. Referendum nosi jednak cechy lokalności, a blokowanie dróg krajowych to dotkliwość ponadregionalna. Przepraszam wszystkich za niedogodności, niestety, nie mam wpływu na to, co się dzieje" - powiedział na konferencji prasowej zorganizowanej tuż przed rozpoczęciem pikiet Dąbrowski.

Organizatorzy pikiet zarzucają Dąbrowskiemu prowadzenie chybionej polityki inwestycyjnej; chcą, by zamiast amfiteatru czy budowy stadionu miasto zbudowało przejazd nad torami, czy kanalizację. Samemu Dąbrowskiemu zarzucają arogancję i brak dialogu. Jak powiedziała rzeczniczka pikietujących Małgorzata Joniec przyczyną, która doprowadziła do zorganizowania blokady była decyzja o likwidacji osiedlowej szkoły nr 5.

Dąbrowski na konferencji prasowej odpierał wszystkie zarzuty. Powiedział, że inwestycje prowadzone są z rozmysłem i mają służyć temu, by Ostróda stała się kurortem na europejską skalę i żyła z turystyki. Pikietującym zarzucił brak chęci dialogu i robienie miastu złej reklamy w kraju.

Kolejne protesty zapowiadane są na piątek. Wtedy ulicami miasta ma przejść marsz niezadowolonych z polityki burmistrza.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!