Partnerzy portalu

Organizacje zgłosiły się do Forum Rodziców

  • PAP
  • 16 marca 2012 - 16:20
30 organizacji skupiających rodziców zgłosiło chęć udziału w Forum Rodziców przy ministrze edukacji narodowej - poinformował w piątek resort edukacji. Forum ma być stałym miejscem dialogu i współpracy MEN z przedstawicielami rodziców.
Informacja o liczbie zgłoszeń oraz list minister edukacji Krystyny Szumilas do organizacji, które zdecydowały się przystąpić do Forum, zamieszczono na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

- Jest mi niezmiernie miło, że przyjęliście państwo moje zaproszenie do dialogu na tematy związane z polską oświatą, który w mojej ocenie nie powinien odbywać się z pominięciem tak ważnej grupy, jaką są rodzice uczniów - codzienni recenzenci jakości pracy szkół - napisała Szumilas.

Zaproszenie do udziału w Forum minister wystosowała dwa tygodnie temu.

Forum Rodziców ma mieć charakter otwarty, do udziału w jego pracach mogą zgłaszać się organizacje rodzicielskie nonprofit (nie działające dla zysku), których jednym z celów jest współpraca rodziców ze szkołą.

Stałymi uczestnikami Forum mogą zostać organizacje rodziców, które realizują projekty na poziomie co najmniej regionalnym oraz legitymują się co najmniej 2-letnim doświadczeniem w organizowaniu współpracy rodziców ze szkołą.

Zgłoszenia do udziału w Forum Rodziców są przyjmowane na podstawie formularzy dostępnych na stronie www.men.gov.pl/rodzice.

Organizacje rodziców zostały poproszone o przesyłanie wypełnionych formularzy do 15 marca 2012 r. aby jak najszybciej można było zorganizować pierwsze spotkanie, które planowane jest na drugą połowę marca.

MEN informuje, że organizacje będą mogły dosyłać swoje zgłoszenia także później, w dowolnym czasie. Będą one mogły wziąć udział w kolejnych spotkaniach.

Na spotkania Forum Rodziców zapraszani mają być także eksperci oraz przedstawiciele innych środowisk związanych z oświatą.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!